Žáci odehráli první dvě utkání

 

 
20.04.2015 09:53

Okresní přebor žáků: Ajax Kolová - TJ Jáchymov 4:2 (0:2). Mladí fotbalisté Jáchymova vedli překvapivě po prvním poločase 2:0 brankami Nicolase Šamana a Erika Janeczka. Po dvacetiminutovém výpadku ve druhé části o svůj slibný náskok přišli, ale dostali ještě dvě branky navíc, škoda.

Sokol Štědrá - TJ Jáchmov, deset minut před koncem utkání je skóre 2:2, Jáchymovští opět vedli 2:0, ale svůj náskok nedokázali udržet. Nakonec zápas skončil nerozhodně 2:2. Góly mladých horalů vstřelili Erik Janeczek a Nataniel Mauric. Po vyrovnávací brance domácích měli jáchymovští více ze hry, vítězná branka visela na vlásku, nejméně ve čtyřech případech se míč zastavil o tyčku, dokonce i z brankové čáry hosté nedokázali dopravit balón do sítě. Autorem článku Rudolf Hellmich

Žáci zimní přípravu nepodcenili

 

 
23.03.2015 21:38

Žáci oddílu kopané se v rámci zimní přípravy zaměřili především na zdokonalení hry formou turnajů a přátelských zápasů. V měsíci lednu se zúčastnili prestižního turnaje v Chebu, kde měli možnost změřit síly např. s Baníkem Sokolov, FC Cheb a dalšími týmy karlovarského kraje. Slušné umístění na pátém místě bylo výzvou k ještě lepšímu výsledku na turnaji ve Vintířově, kde jáchymovští dosáhli na čtvrtou příčkou. Dále byly odehrány halové zápasy s již tradičním, spřáteleným oddílem Sokol Vejprty. Následoval pátý ročník šestidenního soustředění ve Mšenu u Mělníka, kterého se zúčastnilo o jarních prázdninách 16 žáků našeho oddílu. Měli jsme možnost zahrát si jak s SK Mšeno, tak s velmi zajímavým soupeřem FK Mělník. Po téměř celou dobu zimní přestávky pak probíhaly tréninky v hale SPŠ Ostrov.

Děkujeme tímto sponzorům Město Jáchymov, Služby Jáchymov, Léčebné Lázně Jáchymov, Uhelné sklady Františka Buti a Nápoje Anna Tichá.

Mladší žáci vyhráli ve Vejprtech vysoko

 

 
19.12.2014 20:24

V pátek 19.12. odjeli žáci do Vejprt k přátelským zápasům v sálové kopané s tamním Slovanem. Starší žáci vyhráli 2 : 4, tři branky vstřelil Nicolas Šaman a jednu V.Lébl. Mladším žákům se dařilo ještě více. Sedmi góly se blýskl Michal Štefuca a pětkrát poslal balón do sítě domácích F.Adamčák. Jednu branku obdržel výborně chytající mladý jáchymovský gólman Matěj Popelka. Konečný stav 1 : 12.

St.žáci: Doležal - Mavrić, Hrůza, Šaman, J. Dressler. Střídali : Lébl, Duda O., Hrůza, Janeczek E., T. Červeňák, V.Čáslavský.

Ml.žáci: Popelka - Adamčák, Janeczek R., Novotný, Štefuca. Střídali : Matys, Ptáček.

Poslední podzimní zápas starších žáků

 

 
18.11.2014 06:27

Článek převzat z fb Fotbal-Jáchymov, autor Rudolf Hellmich

Starší žáci: TJ JÁCHYMOV - TJ SOKOL CHYŠE 3:2 (1:0). V sobotním dopoledni se hrál zápas starších žáků a 25 diváků muselo být spokojeno s hrou obou mužstev. První branku mladých horalů vstřelil zkušeně Jan Dressler (na videu). Po tomto gólu měli hráči Chyše, za kterou hrálo pět děvčat (do 15-ti let mohou hrát za žáky a byly na hřišti vidět a měly plno vyložených šancí). Svůj den měl ale jáchymovský gólman Lukáš Doležal, který jim zneškodnil nejméně tři supertutovky, které ovlivnily další průběh zápasu. Ve druhé půli přidal druhou branku teprve devítiletý Michal Štefuca, na 3:0 zvyšoval Tomáš Červeňák po šikovné teči nádherného přímáku Jana Dresslera (na videu). Do listiny střelců se mohl zapsat i Nataniel Mavric, který se řítil sám na chyšského strážce svatyně, ale šance se zalekl, mohl ještě postupovat k brance, ale zbytečně brzo vystřelil a přímo do náruče gólmana Chyše (na videu). Patnáct minut před závěrečným hvizdem vedli ještě domácí 3:0, ale potom se obrana dopustila dvou hrubých chyb a rázem vedli mladí horalé už jenom o gól. Dramatický závěr zvládli jáchymovští hráči na jedničku a právem si zasloužili plný počet bodů, ze kterých měli ohromnou radost, neboť z posledních čtyř zápasů získali deset bodů.

Ze Štědré přivezli starší žáci tři body

 

 
01.11.2014 16:36

V sobotu 1.11.2014 odjeli starší žáci ke vzdálenému soupeři do Štědré s tím, že se pokusí výhrou postoupit v tabulce. První půle ale tomuto přání vůbec nenasvědčovala. Nepřesné přihrávky, nedotahování osobních soubojů, téměř spící obrana, to vše mělo za následek dva rychlé góly do sítě hostujícího gólmana L. Doležala. Naštěstí před koncem poločasu se podařilo N.Mavrićovi přesně zasáhnou soupeřovu branku a snížit před odchodem do šatny na 2 : 1.

Jako mávnutím kouzelného proutku, po hvizdu rozhodčího Horváta k zahájení druhého dějství, vyběhl na trávník jáchymovský tým  jako by vyměněný. Najednou přihrávky šly pěkně na nohy, a obrana si začala dávat velký pozor na chyby. V rychlém sledu Jenda Dressler překvapil domácího bezmocného gólmana třemi perfektně mířenými ranami, kdy mu nezbylo, než lovit míč ze své sítě. Je nutné za skvělý výkon v druhé půli pochválit všechny jáchymovské žáky, kteří se vypnuli k mimořádnému výkonu i přes fakt, že proti nim nastoupili čtyři žáci ročníku 2000. Konečný stav utkání Štědrá - Jáchymov 2 : 4. Stínem nad zápasem však zůstane naprosto neuvěřitelně sprosté chování domácích diváků a dokonce i funkcionářů na lavičce, kteří neváhali používat ty nejhrubější výrazy. To jak proti samotným hostujícím žákům, funkcionářům, tak i proti rozhodčímu. To by se v žákovských utkáních rozhodně stávat nemělo !

Sestava vítězů : Doležal L. - Šaman N., Mavrić N., Adamčák F., Červeňák T. - Štefuca M., Peteřík D, Dressler J., Hrůza N.- Čáslavský V., Duda J.

Střídal Popelka Matěj

Starší žáci konečně bodují

 

 
29.10.2014 08:40

První výhru si připsali starší žáci v sobotu 25.října, když vyhráli 10 : 0 na domácím hřišti se Sokolem Útvina. K následujícímu utkání odjeli v úterý 28.10. do Bečova, ke po vyrovnaném boji získali bod za remízu 3 : 3. Branku soupeře se podařilo trefit J.Dudovi, M.Štefucovi a za stavu 3 : 2 srovnal Čáslavský. Žáci jsou tak na 12. místě tabulky, když ztrácejí jeden bod na jedenáctý Bečov. 

Mladší žáci hráli svojí turnajovou soutěž v Sedleci, také v den státního svátku, 28.10.2014 zde jsou výsledky :

Jáchymov A - Bochov          2 : 3 (Mavrić, J.Duda)

Jáchymov B - Sedlec A       0 : 5

Sedlec B -    Jáchymov B    2 : 1 ( Lébl)

Sedlec A -    Jáchymov A    1 : 1 ( Mavrić)

Bochov -       Jáchymov B    0 : 1 ( Červeňák )

Sedlec B -    Jáchymov A    3 : 5 ( Mavrić 2, Janeczek, Adamčák, Štefuca)

Jáchymov A - Jáchymov B   5 : 4 ( Mavrić 2, Štefuca, J.Duda, Adamčák) ( R.Janeczek2, Lébl, Červeňák)

 

 

V podzimní části sezóny budují starší žáci nový tým

 

 
20.09.2014 18:33

Po odchodu sedmi hráčů ročníku 1999 začali noví "starší žáci" budovat nový tým. Uvozovky jsou namístě, neboť nejstarší hráči pro sezónu 2014/15 smějí být narozeni roku 2000. Bohužel, jediný takový hráč, David Kováč z rodinných důvodů již dále nepokračuje. Žáků ročníku 2001 je šest, sestavu dále doplňují dva chlapci 2002 ale z nich jeden k již odehraným zápasům nastoupil pouze jedenkrát. Zbytek tvoří ještě mladší hráči...

Výsledky tomuto stavu jasně nasvědčují:

Jáchymov - Sedlec B    1:3    (1:2)  Dressler

Jáchymov - Toužim       1:11  (0:1) po prvním poločasu musel odstoupit ze zdravotních důvodů gólman domácích L.Doležal, v brance jej nahradil D.Peteřík

Merklín/Hr.-Jáchymov    7:2   (2:1)  Dressler 2x

Jáchymov - Stará Role   0:15 (0:9)  

Jáchymov - H.Slavkov    1:8   (0:4)  Dressler

 

Sezóna 2013/14 vrcholila pro žáky Pohárem starosty města

 

 
21.08.2014 12:20

Žáci oddílu kopané TJ Jáchymov ukončili sezónu 2013/14 poměrně úspěšně. Starší žáci dosáhli v okresním přeboru čtvrtého místa a mladší žáci vyšplhali na druhou příčku tabulky.

Poslední akcí před prázdninami byl již třetí ročník Poháru starosty města. S domácími přijely změřit

síly týmy z Kolové, Merklína a Toužimi. Útvinští se den před konáním turnaje omluvili a pro vážné důvody se nedostavili. Po velmi vyrovnaných utkáních obsadil čtvrté místo tým z Kolové, bronzové medaile si rozdali žáci pořádajícího oddílu, stříbro náleželo merklínským a první místo vybojoval favorit turnaje, Toužim. Tímto děkujeme za podporu Městu Jáchymov, panu starostovi ing.Bronislavu Grulichovi za úvodní slovo při zahájení a paní místostarostce Ingeborg Štikové jak za přítomnost na Poháru, tak za předání cen a poskytnutí fotografií.

Začátkem měsíce červenec byla další významnou akcí pro náš oddíl kopané, účast mladších žáků na turnaji v Maďarsku, konkrétně v městě Pilliscaba.Zde je nutno poděkovat za pozvání a pořadatelství oddílu KSNP Sedlec, pánům M.Demjanovi a L.Szabovi.V silné konkurenci dvou maďarských týmů, jednoho slovenského a tří českých klubů obsadili naši žáci páté místo.

Na nadcházející sezónu 2014/15 se již žáci začali připravovat v srpnu, kdy byly zahájeny tréninky, příprava pak vrcholí víkendovým soustředěním na Mariánské v penzionu Vitásek p.Zbyňka Šváry.

Na tu dobu již los soutěže určil první zápasy, jak mladším žákům na tabulkovém turnaji v Sedleci, tak starším v okresním přeboru.

 

Také v dalším kole jáchymovští žáci bodovali

 

 
10.06.2014 06:16

Třetí tým tabulky Toužim, podlehl domácím horalům 3 :1, po poločasu 1:0. Do vedení dostal jáchymovské žáky Vančura po pěkné přihrávce kapitána Galy, tím získali náskok a do druhé půle vstupovali jako sebevědomý celek. To potvrdil Gala, který je specialistou na přímé kopy, což předvedl z více než dvacetimetrové vzdálenosti a zvýšil vedení na 2 : 0. Pár minut poté sice toužimští jeden gól dali ale nebylo jim to nic platné, neboť Vlach pojistil po tom, co se s míčem proběhl přes půl hřiště na 3 : 1. 

Následující víkend byl pro chlapce z Jáchymova více než náročný. V sobotu 7.6.2014 odjeli do K.Varů - Doubí, kde odehráli ve více než 30- ti stupňovém vedru

dva zápasy po třiceti minutách v rámci mezinárodního turnaje Witte Cup a sice se slovenským týmem Bidovce, kde naši podlehli 0 : 2 a následně prohráli dokonce 0 : 4 s mančaftem z Německa. 

Velkým stínem turnaje byl zranění gólmana jáchymovského celku Lukáše Doležala, pro kterého musela na hřiště přijet sanitka a se zlomeninou části stehenní kosti jej transportovat do karlovarské nemocnice.

Po ukončení sobotních zápasů turnaje odjeli žáci do Štědré k utkání Okresního přeboru žáků, avšak vyčerpání po předchozích utkáních udělalo své. Podlehli na hřišti soupeře 3 :5.

V neděli 8.června se dohrávaly další zápasy mezinárodního turnaje, kde naši zvítězili se Sedlecem 1:0, prohráli s týmem Witte 1:2 a vyhráli 1 : 0 se slovenským béčkem Bidovce.

Celkově tak dosáhli na čtvrtou příčku ve své skupině.

Následující neděli zakončí žáci okresní přebor posledním utkáním s Merklínem/Hroznětínem, kde se budou snažit o udržení čtvrtého místa v tabulce.

Autor článku J. Doležal

 

Žáci v Bochově vyhráli vysoko 17 : 0

 

29.05.2014 21:42

Jakab se postaral o devět gólů, Vlach se trefil čtyřikrát a po jedné střele do bochovské sítě přidali Gala, Vančura a Peteřík. Jeden gól si domácí do brány dopravili sami.

Starší žáci jsou prozatím na čtvrtém místě a čeká je sobotní důležitý zápas s třetí Toužimí.

 

Další remíza starších žáků, tentokrát na domácím trávníku

 

22.05.2014 11:07
Jáchymov - Plesná 1:1 (0:0)    
Branky: Kečka Petr - Toman Kamil; Rozhodčí: Šíp Jan.

Po osmnácti kolech soutěže jsou starší žáci na pátém místě se ziskem 33 bodů, dva body ztrácejí na čtvrtou Útvinu.

Mladší žáci stále drží druhou příčku.

 

V Kyselce starší žáci remizovali

 

11.05.2014 22:45
  Vojkovice/Kyselka Jáchymov 2:2 (2:1)    
Branky: Formánek Jakub, Fišer Tomáš - Gala David, Frankovič Jan; Rozhodčí:Bizoň Marcel
 

 

Jáchymovští žáci připravili Nejdek o vedoucí místo v tabulce

 

 
04.05.2014 20:27

Překvapením, senzací či šlágrem kola okresního přeboru starších žáků, tak by bylo možné nazvat utkání odehrané v sobotu 4.května na stadionu Panoráma v Jáchymově. Domácí výběr si napravil reputaci po vysoké prohře ve Žluticích předcházející neděli. Nejdečtí až dosud neprohráli a ani neremizovali. V 10 hodin zahájil rozhodčí Botoš zápas mezi domácím Jáchymovem (5) a Nejdkem, v té době ještě lídrem tabulky. Nikdo nečekal žádný zázrak ale k utkání pořádající oddíl přistoupil nanejvýš zodpovědně s cílem uhrát důstojný výsledek. To se nakonec podařilo a dokonce nad všechna očekávání. K vidění byl zápas vysoké úrovně, kdy akce střídala akci, hráči na obou stranách aktivně útočili i bránili. Výsledek prvního poločasu i přes všechny šance, které si oba týmy vytvářely skončil bez branek a tak po přestávce bylo jediným cílem stav udržet a pokusit se získat vedení. To k úžasu jak hostujícího Nejdku, tak přihlížejících diváků zařídil hned v 39.minutě Petr Vlach po přesné nahrávce kapitána Davida Galy. Hra pokračovala ve vysokém tempu a snaha nejdeckých o vyrovnání byla obrovská. Naděje na bodový zisk se jim však téměř vytratila deset minut před koncem zápasu, kdy byl hostujícím hráčem sražen v pokutovém území Petr Vlach a rozhodčí Botoš nekompromisně ukázal na pokutovou značku. Exekutorem penalty byl pověřen hráč v těchto situacích osvědčený a sice Jan Jakab. Volba se záhy ukázala jako nanejvýš dobrá, neboť zcela bezpečně rozvlnil síť za zády nejdeckého gólmana. Poté již bylo jen nutné vedení udržet a neinkasovat. To za přispění všech domácích aktérů bylo bezpečně splněno a tak konečný výsledek 2 : 0 je téměř historickou záležitostí ve vzájemných duelech těchto dvou celků.

Sestava vítězů : Doležal (29) - Vlach (8), Maurič (10) /střídán ve 30.minutě Šolcem (13) /, Frankovič (2), Vaněček (7) - Hrůza (6) - Kečka (4), Gala (9), Dressler (5) /střídán v 63.minutě Šamanem (12) / - Vančura (11) /střídán v 68.minutě Červeňákem (15) / .

Na lavičce ještě byli připraveni Čáslavský a Štefuca.

Utkání před dvaceti diváky řídil rozhodčí Robert Botoš

 

Do Žlutic si žáci zajeli pro fotbalovou lekci

 

 
01.05.2014 18:24

V neděli 27.4. 2014 by jistě raději jáchymovští starší žáci jeli na rodinný výlet, než odehrát utkání ve Žluticích. Jedinou branku hostujícího celku vsítil Jakab a dal tak na pár minut svému týmu pocit z jednogólového vedení proti silnému soupeři. Do přestávky domácí vyžili nepřesností jáchymovské obrany a v jednom případě i gólmanovu chybu a rázem otočili další vývoj utkání ve svůj prospěch. Při zahájení druhé části zápasu již byl stav  3 :1 a následovaly další tři banány v síti horalů. Konečné skóre 6 : 1 vybízí k zamyšlení jak nad technikou, tak fyzickou připraveností jáchymovských mladých fotbalistů.

Sestava : Doležal - Vlach, Maurić, Frankovič, Šolc - Kováč, Gala - Dressler, Kečka, Jakab - Vančura

Střídali: Janeczek, Červeňák, Čáslavský, Šaman, Peteřík

 

Starší žáci srovnali body s Útvinou

 

 
22.04.2014 06:16

Tři body, měl ještě v sobotu 19.dubna ráno náskok čtvrtý tým tabulky okresního přeboru žáků Útvina, před mladými horaly z Jáchymova. To přestalo platit poté, co jáchymovští zvítězili na svém hřišti 5 : 3 a srovnali tak s Útvinou počet bodů na 28. Již čtvrtá minuta byla pro domácí radostná, když skóre otevřel J. Frankovič. Další balón umístil do sítě hostujícího gólmana J.Jakab, následovala odpověď útvinských na 2 : 1 a tak raději Jakab uklidnil své spoluhráče trefou na 3 : 1. Po přestávce byl nařízen přímý kop z 25 metrů, což je přesně vzdálenost, odkud David Gala zasahuje branku. I tentokrát perfektně kopl do balónu a zvýšil náskok domácích na 4 : 1. Poté přišlo zaváhání obrany a v případě třetí obdržené branky i jáchymovského gólmana Doležala a hosté snížili na 4 : 3 . Necelých sedm minut scházelo do konce utkání, když byl do útoku poslán Petr Vlach namísto J.Jakaba a záhy bylo jasné, že to byl nanejvýš dobrý tah, neboť Vlach zvýšil vedení na 5 : 3. Následovala špatně kopnutá penalta hostí, kdy míč minul branku a rozhodčí David Jati píšťalkou potvrdil výhru jáchymováků.

Sestava : Doležal -Vlach, Šolc, Frankovič, Vaněček- Gala- Hrůza, Vančura, Dressler- Šaman, Jakab.

Střídali : Čáslavský, Červeňák, Janeczek, Kováč a na lavičce byl ještě připraven Peteřík.

 

Mladší žáci přivezli za Sedlece šest bodů

 

 
18.04.2014 21:49

Úvodní tabulkový turnaj mladších žáků jarní části sezóny přinesl jáchymovákům bodový zisk. První zápas s Bochovem jim ale nevyšel, na umělce působili dojmem spících slečinek a tak prohra 0 : 2 nebyla pro diváky velkým překvapením. Přestávka před utkáním se Sokolem Chyše byla účelně vyplněna poukázáním na chyby a zpytováním svědomí hráčů. Poté na hrací plochu vyběhl zcela probuzený tým mladých horalů. Se soupeřem si poradili množstvím akcí, přesných přihrávek a hlavně bezchybným zakončováním. Výhru 3 : 2 svými trefami zařídil Jenda Dressler (2x) a N. Hrůza. V posledním duelu s domácím Sedlecem si až neuvěřitelným způsobem zajistili jáchymovští vítězství, když zcela rozstříleli své protivníky a to 9 : 1. Dressler se blýsknul před publikem třikrát, Hrůza dokonce 4 x a po jedné pojistce přidali Janeczek a Šolc. Zcela vyjímečný výkon v těchto dvou utkáních předváděli zejména Šolc, Dressler a Hrůza. Ale stejně tak ostatní přispěli svým dílem ke konečnému bodovému zisku.

Sestava : Doležal - Šolc, Hrůza - Dressler, Janeczek.

Střídali: Červeňák, Čáslavský, Peteřík, Schneider, Dung

Autor článku : J.Doležal

 

Na Kolové plichta

 

 
14.04.2014 06:18

Velmi vyrovnaný souboj sváděly týmy starších žáků Ajax Kolová a TJ Jáchymov v sobotu 12.dubna. Hra se přenášela ze strany na stranu ale dlouho se ani jedněm zúčastněným nedařilo dopravit balón do sítě. V době, kdy již bylo odehráno víc jak dvacet minut z první půle, dostal Gala příležitost kopnout roh. A dal si na něm obzvlášť záležet, umístil míč ke vzdálenější tyči, kde jej jen doklepl do sítě J.Jakab. Tím horalové získali vedení a do přestávky to byli oni, kdo mohl doufat v bodový zisk. Druhá část utkání téměř kopírovala úvodní, jáchymovští byli častými hosty na domácí půlce trávníku ale stejně tak kolovští, pálili na svatyni svých soupeřů, téměř dokonale hájenou L.Doležalem. Bohužel, jedno zaváhání obrany vedlo k vyrovnání na 1:1 a to tak, že domácímu hráči se podařilo obejít obranou řadu a sám se řítil na branku. Převálcoval i vyběhnuvšího gólmana, ten zůstal ležet ve vápně s otiskem kolíků na noze a útočník zavěsil do prázdné branky. Gól byl rozhodčím Botošem uznán, Doležal dohrál se zraněním a body se rovnoměrně rozdělily... Za zmínku určitě stojí i výkony hráčů D.Gala, J.Dressler, J.Frankovič a T.Červeňák. V druhém poločase odvedl v obraně dobrou práci i P. Vlach. Ostatní nebyli na Kolové příliš ve své kůži.

Sestava: Doležal- Dressler, Frankovič, Vaněček-Šaman,Čáslavský-Hrůza, Gala, Vlach-Jakab, Vančura.

Střídali: Peteřík, Šolc, Červeňák,Kováč,Maurič 

Autor článku J.Doležal

 

Žáci zahájili jarní část soutěže výhrou na domácím trávníku

 

 
05.04.2014 12:39

V sobotu 5. dubna 2014 přijel do Jáchymova, k prvnímu zápasu druhé části okresního přeboru starších žáků, tým DDM Stará Role. Skóre otevřel pro domácí již ve 12. minutě J.Jakab po pěkné přihrávce z kopačky N.Hrůzy. Před přestávkou ještě Jakab pojistil po samostatné akci na 2 : 0.

Bohužel, druhá půle začala pro horaly nešťastným zákrokem N.Šamana v pokutovém území, kdy stáhl starorolského k zemi. Rozhodčí Sapoušek nařídil naprosto správně penaltu, gólman Doležal si sice na míč sáhl, avšak musel jej následně ze své sítě vylovit. To byl naštěstí jediný a poslední gól starorolského žákovského výběru. Dále dvakrát v rychlém sledu zasáhl branku hostí J.Frankovič, čímž zvýšil náskok jáchymovských na 4 : 1. Poslední dobře mířenou střelu usadil za záda hostujícího gólmana P.Vlach. Konečný stav 5 : 1 tak byl pro úvodní utkání velmi slušným výsledkem.

Sestava : Doležal, Frankovič, Dressler, Maurić-Gala, Vaněček-Hrůza, Šaman, Vlach-Jakab, Vančura T.

Střídali: Čáslavský, Peteřík, Červeňák T., Janeczek, Šolc, Kováč a Štefuca, který nastoupil ve svých devíti letech k prvnímu zápasu na velkém hřišti za starší žáky.

Zápas s velkým přehledem odřídil sudí Sapoušek.

Fotky jsou v galerii.

Autor článku J.Doležal

 

Žáci zakončují přípravu na jarní část sezóny

 

 
23.03.2014 20:22

Po již tradičním soustředění ve Mšenu u Mělníka, sehráli starší žáci přátelský zápas s mužstvem krajského přeboru žáků KSNP Sedlec. V pátek 21.března se utkali v Sedleci na hřišti s tamním výběrem. První poločas skončil plichtou 2 : 2. Do druhé části nasadil trenér domácích zcela nové mužstvo a to ml.žáky. Ti však na jedenáctku jáchymovských ani zdaleka nestačili. Pravdou je, že v sestavě horalů byli čtyři žáci ročníku 1999 avšak zbytek byli hráči 2001 a ml. Domácí gólman tak po 40 minutách hry viděl sedmkrát balón za svými zády a naopak brankář hostí končil s čistým kontem. 

Autor článku J.Doležal

 

Starší žáci důstojně reprezentovali Jáchymov

 

 
09.02.2014 16:11

V Březové u Sokolova získali starší žáci v neděli 9.února 2014 bronz. Na turnaj byli pozváni týmy FC Cheb, Olympia Březová, TJ Jáchymov, Spartak Horní Slavkov a FK Nová Role. Bohužel, žáci z N.Role a H.Slavkova se nedostavili, čímž organizátorům, jinak perfektní sportovní události, vytvořili vrásky na čele. Nakonec po dohodě s trenéry došlo k sestavení náhradních týmů FC Cheb A a B a stejně tak Olympia Březová A a B. Prvním soupeřem jáchymovským starším žákům byl pořádající celek Březová A. Jáchymovští v tomto utkání získali první důležité body, když zvítězili 3 :2. Branky vstřelili J.Jakab, P.Vlach a D. Gala. Druhý zápas však do řad horalů přinesl zklamání, neboť na silného soupeře, FC Cheb A ani při nejlepší vůli jejich síly nestačily. Jedinou branku zaznamenal J. Jakab a konečný výsledek 1 : 4 příliš optimismu do dalších bojů nepřinesl. Naštěstí Olympia Březová B podlehla našim žákům 0 : 2 , když po jejich vlastním gólu uklidnil jáchymovské Nataniel Mavrić pěkně mířenou střelou za záda bezmocného gólmana. Poslední měření sil dopadlo velmi dobře a to remízou 3 : 3 s týmem FC Cheb B. Zde skórovali Vlach, Jakab z penalty a Gala po přímém kopu. Ještě jednu trofej si naši žáci odvezli z Březové a to cenu pro nejlepšího hráče turnaje, kterým byl vyhlášen Petr Vlach. Za zmínku určitě stojí i výkony ostatních hráčů, např. Nikolas Hrůza si vedl velmi dobře, když v obraně odváděl skvělou práci za J.Frankoviče, který občas odpočíval na střídačce, případně hrál na postu útočníka. Stejně tak dobře si počínali i J. Dressler a T.Červeňák, byť zasáhli do hry jen na několik minut a gólman Lukáš Doležal, který zneškodnil mnoho nebezpečných střel.

Sestava : L.Doležal - D.Gala, J.Frankovič- P.Vlach, J.Jakab.

Střídali: N.Hrůza, N.Mavrić, J.Dressler, T. Červeňák.

Na střídání byli ještě připraveni: D.Kováč, N.Šaman a R.Šolc

Fotografie jsou v galerii.

Autor článku J.Doležal

 

Žáci zahájili druhou část zimní přípravy ve Vejprtech

 

 
15.01.2014 20:52

Ve středu 15. ledna 2014 odjeli již tradičně žáci k sehrání přátelského zápasu do Vejprt. V tamní sokolovně si změřili síly jak v kategorii starších, tak i mladších žáků. Starší si od začátku nevedli příliš přesvědčivě, nepřesné přihrávky střídaly děravou, nepohyblivou obranu a tak, aby utkání neskončilo debaklem, museli za některé své starší kolegy zaskakovat mladší žáci, například N.Hrůza, či N.Mavrič. Konečný výsledek 4 : 3 pro domácí je důvodem k zamyšlení nad kondicí a fotbalovými dovednostmi některých starších žáků.

Oproti tomu mladší žáci předváděli doslova koncert na vejprtské palubovce, když si se svými soupeři bezproblémově poradili vysokou výhrou 3 : 9. 

Branku hájil v obou družstvech L.Doležal, za starší nastoupili Gala, Jakab, Frankovič a Vlach, střídáním vypomohli Mavrič a Hrůza. Za mladší žáky si zahráli Hrůza, Mavrič, Dressler, Šolc, Šaman, Kováč, Červeňák T.,Dung, Čáslavský, Stehlík.

Následující středu, 22.ledna se ve Vejprtech znovu utká tým ml.žáků a přípravky.

 

Průběžné vyhodnocení nejlepších hráčů v kategorii starší žáci

 

 
21.11.2013 22:11

Hodnocení dle realizačního týmu v podzimní části soutěže Okresního přeboru starších žáků.

Po ukončení sezóny 2013/2014 dojde k celkovému součtu vyhodnocení, vítěz bude vyhlášen a obdrží pohár a věcnou cenu.

 

1. místo David Gala ( 4x nejlepší hráč zápasu )

2. místo Petr Vlach ( 3x nejlepší hráč zápasu )

3. místo Lukáš Doležal ( 2x nejlepší hráč zápasu )

4. a 5. místo Jan Dressler a Lukáš Vaněček ( 1x nejlepší hráč zápasu )

 

Starší žáci zakončili důstojně podzimní část soutěže

 

 
11.11.2013 09:39

Nejvyšší čas byl na sehrání posledního utkání okresního přeboru starších žáků, neboť listopadové počasí již není v Jáchymově ideální. K duelu přijel nedaleký složený tým Hroznětín/Merklín a tak jáchymovští byli rozhodnuti v derby získat tři body a tím v tabulce přezimovat na pátém místě. Úvod prvního poločasu se však podle této představy rozhodně nezačal vyvíjet. Branku horalů střežil náhradní gólman Lukáš Vaněček, neboť Doležal nemohl pro zranění z utkání v Toužimi do hry zasáhnout. Již po několika málo minutách domácí poprvé inkasovali po chybě obrany a jako by to nestačilo, po pěti minutách hosté přidali druhou branku za záda bezmocného Vaněčka. To byl signál pro trenéry, aby rychlou změnou sestavy zvrátili nepříznivý stav zápasu. Vystřídáním nepřesvědčivého útočníka Deníse Peteříka R.Šolcem, mohlo dojít k vysunutí obránce Jakaba do útoku a na jeho místo nastoupil Šolc. Tím hra dostala zcela novou dimenzi, ve 20. minutě pěkně zavěsil po nahrávce Jakaba P.Vlach a po chvíli se přes půl hřiště rozeběhl hrot Vančura, který se zjevně rozhodl vzít odpovědnost za vyrovnání na sebe. To se mu bezvadně podařilo a tím mohli domácí aktéři odejít do šaten s vědomím, že nic není ztraceno ale právě naopak.

To také bylo vidět ihned od zahájení druhé půle, kdy jáchymovské uvedl do vedení 3 : 2 J.Jakab, po chvíli zvýšil znovu stejný hráč na 4 : 2, krátce poté na 5 : 2  a pojistku na konečných 6 : 2 zařídil P. Vlach. Tímto si mladí horalé zajistili po jedenácti kolech soutěže celkový zisk 21 bodů, skóre 47 : 29 a páté místo před týmy Merklín/Hroznětín, Plesná, Vojkovice/Kyselka, Kolová/LK K.Vary, Bochov, Stará Role a Štědrá. První místo patří Nejdku se ziskem 33 bodů, druhé jsou Žlutice s 30 ti body, třetí příčku okupuje Toužim, ta má 27 bodů a čtvrtá je Útvina s 24 body. Do jarní části tedy mají jáchymovští žáci slušnou pozici a naději k jejímu udržení, či ještě případnému vylepšení postavení v tabulce.

Sestava : Vaněček L. - Jakab, Šaman, Frankovič, Mavrić - Hrůza, Gala, Vlach, Dressler- Peteřík, Vančura T.

Střídali : Šolc, Čáslavský, Červeňák T.

 

V Toužimi utrpěli starší žáci krutý debakl

 

 
03.11.2013 14:26

Neodehrála se ani třetí minuta utkání na zcela promočeném hřišti, když se uvolnil toužimský útočník a mířil sám na hostujícího gólmana Doležala. Ten vyběhl, skočil hráči pod nohy a zmocnil se míče. Toužimský však skluzem zasáhl kolíkami Doležalovy podkolení vazy, ten balón pustil a hráč skóroval do prázdné branky. Rozhodčí Körmöczi však na tento faul naprosto nijak nereagoval, nechal gólmana ležet ve vápně a po uznání branky nechal ve středovém kruhu rozehrát. Teprve po volání téměř celého hostujícího družstva hru přerušil a ze hry vyřazeného gólmana mohl trenér vystřídat bekem Frankovičem. Ten však se v brance necítí dobře, což bylo též jednou z příčin poločasového výsledku 5 :1. Obrana po tomto střídání musela být sestavena jinak a to byl další důvod k obavám o celkový vývoj zápasu. Čestný gól si pro výpravu horalů připsal Vaněček. V druhé půli se naplnily černé myšlenky trenérů a v podstatě následovala branka za brankou za zády bezmocného náhradního brankáře Frankoviče. Ve 49. minutě byl uznán gól domácích, i přes to, že oddílový pomezní rozhodčí Doležal signalizoval ofsajd, na což arbitr utkání nebral zřetel. Stejně tak v 55. minutě kdy šel Jakab na branku sám a byl sražen domácím obráncem na hraně malého vápna zůstalo bez odezvy. Konečný stav 10 : 1 byl letošním nejhorším výsledkem pro jáchymovské mladé fotbalisty a stejně tak vědomí, že ne vždy vidí rozhodčí stejně jako ostatní zúčastnění.

Sestava : Doležal (střídán pro zranění ve 3. minutě Frankovičem) - Šolc, Mavrić, Frankovič, Jakab - Vlach, Gala, Dressler, Hrůza,  - Vančura T.,Vaněček 

Střídal : Červeňák, Peteřík, Šaman, Čáslavský.

 

Žáci doma zvítězili s přehledem

 

 
27.10.2013 17:04

V sobotu 26. října hostili jáchymovští starší žáci za slunečného počasí své kolegy z Bochova. I přesto, že se na zápas omluvil kapitán týmu David Gala, dařilo se horalům již od prvních minut tlačit soupeře na jejich půlce a tato hra přinesla první ovoce ve formě vstřelené branky již v desáté minutě, kdy se uvolnil J. Jakab a překonal bochovského gólmana. Po pár minutách stejný hráč provedl bezvadně přímý kop z hranice velkého vápna, čímž zvýšil na 2 : 0. Třetí branku přidal T. Vančura a do šatny poslal J. Jakab bochovské s ještě jedním gólem navíc. Po přestávce se zadařilo P.Vlachovi upravit na 5 : 0 a následně další přesnou střelou na 6 : 0. J Jakab opět pěkně kopl přímák a získal tak pro svůj tým již sedmou branku. Zápas uzavřel Vlach na konečný stav 8 : 0 . V utkání mohli jáchymovští proměnit daleko více vytvořených příležitostí, které však jednu po druhé až trestuhodně zahazovali. 

Sestava : Doležal - Vlach, Mavrić, Frankovič, Šolc - Hrůza, Jakab, Šaman - Peteřík, Vančura T., Dressler.

Střídali : Červeňák T., Šír, Čáslavský, Stehlík, Kováč.

Před patnácti diváky utkání řídil Horvát.

 

Starší žáci v Plesné vyhráli 2:5

 

 
20.10.2013 21:49

Mužstvo starších žáků Jiskra Plesná se poprvé objevilo v letošní sezóně v okresním přeboru karlovarského kraje. V uplynulém roce hráli v krajské soutěži, která však pro letošek vypsána nebyla. Jáchymováci tak odjížděli na zápas do 70 km vzdáleného klubu s nadějí na minimálně důstojné reprezentování lázeňského města. To se začalo naplňovat již od páté minuty, kdy David Gala po faulu na Vlacha proměnil z 20-ti metrů přímý kop ve vedoucí branku hostí. Ti ale již po třech minutách odpověděli přesně mířenou střelou z kopačky domácího bombera Tomana, k zadní tyči branky jáchymovského gólmana Lukáše Doležala. Neuplynulo ani pět minut a obránce horalů Frankovič nedovoleným zákrokem v pokutovém území odstavil domácího hráče, čímž si pro svůj tým vysloužil pokutový kop, který byl následně s přehledem proveden plesenským Tomanem. Další úspěch zaznamenal opět hostující kapitán Gala, perfektně kopnutým přímým kopem a do přestávky přidal branku i Petr Vlach přesnou hlavičkou. Stav 2 : 3 se jáchymovským příliš nelíbil a tak v druhé půli potrápili již vysíleného soupeře pěknými akcemi, které byly odměněny dalšími dvěma góly bezchybně hrajícího Petra Vlacha.

Sestava : Doležal - Frankovič, Šaman, Maurić, Jakab - Hrůza, Gala, Dressler - Vančura T., Peteřík, Vlach

Střídal : Stehlík, Červeňák, Šolc

Rozhodčím utkání - laikem-byl trenér žáků TJ Jáchymov Jaroslav Doležal poté, co se vedoucí družstev na tomto dohodli, neboť se k utkání nedostavil delegovaný rozhodčí z OFS Cheb.

Diváků 30

 

Doma starší žáci bodovali

 

 
13.10.2013 07:43

12.října 2013 přijel změřit své síly složený tým starších žáků z Vojkovic/Kyselky. Jáchymovští konečně nastoupili v plné sestavě, jen Vaněček chyběl. Skóre otevřel již v deváté minutě Tomáš Vančura, který doklepl do sítě balón vyražený hostujícím gólmanem. Do konce úvodní půle se již nic podstatného nestalo a tak druhý poločas začal těsným stavem 1 : 0. Ale již pět minut na to se střelecky blýsknul Petr Vlach, za chvíli se přidal i kapitán Gala, který přesně zamířil z 18.-ti metrů. Další pojistku přidal Dressler a penaltu správně kopl Jakab, který již uzavřel střelecké hody domácích konečným stavem 5 : 0. 

Sestava : Doležal- Dressler, Maurić, Frankovič, Šolc - Jakab, Gala, Vlach - Peteřík, Vančura T. , Šaman.

Střídali : Stehlík, Hrůza, Červeňák, Čáslavský, Šír.

Rozhodčím utkání byl pan Jan Vašek, který si patrně hřiště spletl s promenádou v Karlových Varech, neboť celý zápas odchodil s rukama v kapsách a v těsné blízkosti středového kruhu.

 

Mladším žákům se v Sedleci dařilo, starším v Nejdku naopak

 

 
06.10.2013 18:27

4. 10. 2013 odehráli mladší žáci čtyři zápasy v Sedleci s následujícími výsledky : 

Jáchymov - Bochov 4 : 0 ( 3 : 0 ) 2x Dressler, Šaman, Peteřík

Merklín/Hroznětín - Jáchymov 0 : 4 ( 0 : 3 ) 2x Dressler, Peteřík, Šaman

Jáchymov - Chyše 5 : 4 ( 3 : 3 ) 3x Dressler, Červeňák, Peteřík

Jáchymov - Žlutice  9 : 0  ( 5 : 0 ) 5x Dressler, Doležal, Peteřík, Hrůza, Mavrić

Sestava : Doležal - Hrůza, Mavrić- Dressler, Peteřík

Střídali : Stehlík, Čáslavský, Šír, Červeňák

 

Starší žáci 5.10.2013 v Nejdku nikoho nepřekvapili. První poločas odehráli zřejmě v představě, že jsou ještě doma v posteli. Alespoń na to vypadal výkon převážné většiny týmu. Obehraná písnička se již třetí kolo pěje dle stejné noty. Gala hraje ze všech sil za svých zbylých, na hřišti dospávajících devět kamarádů a Doležal desítkami zákroků odvrací hrozící ostudnou nakládačku. Stav 3 : 0 na konci první půle se podařilo uhrát snad jen působením vyšší moci. Písknutí rozhodčího Hrice do píšťalky asi vzbudilo horaly z Jáchymova a tak v druhém dějství se dalo již o hře mluvit jako o fotbalu. Menší zamíchání sestavou napomohlo k oživení středu pole a hosté již neinkasovali. Naopak, vytvořili si i pár pěkných příležitostí k redukci stavu zápasu, avšak zakončení do soupeřovy sítě se nedočkali. Výsledek 3 : 0 tak k bodovému zisku rozhodně nepostačoval...

Sestava : Doležal - Gala, Mavrić, Jakab, Frankovič - Hrůza, Šaman, Šolc, Dressler - Peteřík, Vančura

Střídali - Čáslavský, Stehlík, Červeňák a připraven byl ještě Šír.

Po nemoci ještě nemohl nastoupit Vlach, Kováč se též nedostavil z důvodu několikadenní rodinné oslavy a ani Vaněček, který se věnoval volejbalu v Jáchymově.

 

Ani další utkání nepřineslo žákům body

 

 
29.09.2013 12:21

V sobotu 28.září 2013 se na domácím hřišti představili jáchymovští starší žáci v duelu s lídrem tabulky okresního přeboru. Před odjezdem ze Žlutic byl po čtyřech odehraných kolech stav jejich skóre 44 : 1 a první místo si jistili 12 ti body. Nebylo tedy možné čekat nějaké velké zázraky, zvlášť když bylo nutné se obejít bez dvou omluvených hráčů základní sestavy ( Vlach, Hrůza). Ani nová posila N.Šaman pro nachlazení nenastoupil. V první půli se hrál poměrně líbivý fotbal ale tlak ze strany soupeře byl patrný od prvních minut. Přesnost jejich přihrávek a posun hry kupředu byl receptem na třígólový náskok již po 35 minutách hry. Druhé dějství zahájili opět žlutičtí střelou na slušně chytajícího Doležala, který balón vyrazil ale Frankovič pozdě zareagoval a pak již nebylo problémem pro soupeře míč doklepnout do brány. Po několika minutách si ale Frankovič napravil reputaci, když provedl bezchybné vhazování téměř pod nohy skvěle nabíhajícího a vzápětí střelecky úspěšného Jakaba. Další část utkání však režii opět převzali hosté, třikrát překonali nejen obranu ale i domácího gólmana. Čestnou tečku za nevydařeným zápasem udělal Peteřík, kterému se podařilo po přihrávce T.Vančury dopravit balón za záda žlutického brankáře. Konečný stav  2 : 7 si poznamenal do notýsku korektně rozhodující arbitr Jiří Kaucký.

Sestava : Doležal - Frankovič, Gala, Dressler, Jakab, Červeňák T. - Vaněček, Šolc, Mavrić - Peteřík, Vančura T.

Střídal Čáslavský, připraven byl ještě Jakub Šír

 

Útvina přerušila vítězné tažení starším žákům z Jáchymova

 

 
22.09.2013 13:38

K utkání se vzdáleným soupeřem odjížděl tým mladých horalů s nadějí na zisk minimálně jednoho bodu. Vývoj od prvních minut této představě nasvědčoval, i když trenérům bylo jasné, že střed hřiště opět nebude možné obsadit adekvátními hráči. Se staronovou posilou, v podobě středového hráče Nicolase Šamana, se z důvodu nemoci bylo nutné na tento zápas rozloučit a stejně tak Lukáš Vaněček nemohl nastoupit, neboť v té době reprezentoval město v hasičském sportu. V první půli se hra přelévala z jedné strany na druhou, obrana byla ještě jakž takž funkční i když stoper Gala již musel zaskakovat za své méně pohyblivé kolegy na krajích hřiště. Stejně tak gólman Lukáš Doležal zneškodnil několik střel domácích, které byly vyslány na jeho bránu, i přestože hostující kapitán Gala zastupoval téměř celou obranu. Píšťalka rozhodčího Dvořáka za stavu 0 : 0 uchovala i po 35 minutách naději jáchymovákům na bodový zisk. Trenéři vyplnili poločasovou pauzu instrukcemi pro druhou část utkání, kdy měl být kladen důraz na udržení bezbrankového stavu a případné vstřelení branky. To vydrželo do 46. minuty, kdy po snad až sporném kontaktu Frankoviče s útvinským hráčem na hraně velkého vápna rozhodčí nekompromisně nařídil penaltu. Tu proměnil Háza a tím, i když si gólman Doležal na balón špičkou rukavice sáhl, také ukončil jeho bezbrankové učinkování po 255 odehraných minutách.

Tento moment jakoby uspal už tak dřímající jáchymovskou obranu a netrvalo ani pět minut, když Háza prošel i přes výborně hrajícího Galu a z 20 ti metrů poslal do sítě hostů jedovatou dělovku. Stav 2 :0 se záhy podařilo zkorigovat Jakabovi ale ihned Útvina odpověděla podle stejného scénáře na 3 : 1. I tento stav po přihrávce Šolce změnil Vlach na 3 : 2, avšak poslední minuty zápasu v obraně hrál naplno pouze David Gala a ten nemohl téměř sám zachránit jáchymovským důstojný výsledek, když dvěma tvrdými ránami nedali útvinští L. Doležalovi sebemenší šanci. Stav 5 : 2 byl také konečným výsledkem důležitého utkání.

Sestava : Doležal- Gala, Frankovič, Vlach, Jakab, Mavrić- Dressler, Stehlík, Hrůza - Vančura, Šolc.

Střídali : Čáslavský, Červeňák

 

Mladší žáci prozatím na druhé příčce tabulky

 

 
19.09.2013 20:06

Po dvou kolech turnajů v Sedleci si naši mladší žáci vedou obstojně. Odehráli dosud osm soutěžních utkání a se ziskem 13 ti bodů a skórem 33 :14 okupují druhé místo. 

1.kolo

Zápas Domácí Hosté Skóre Diváků Poznámka
 
 
F1A0101 Chyše Bochov 2:3    
 
 
F1A0102 Sedlec B Merklín/Hroznětín 7:0    
 
 
F1A0103 Jáchymov Chyše 1:4    
 
 
F1A0104 Bochov Sedlec B 1:2    
 
 
F1A0105 Merklín/Hroznětín Jáchymov 0:5    
 
 
F1A0106 Chyše Sedlec B 1:1    
 
 
F1A0107 Jáchymov Bochov 1:1    
 
 
F1A0108 Merklín/Hroznětín Chyše 1:3    
 
 
F1A0109 Sedlec B Jáchymov 1:4    
 
 
F1A0110 Bochov Merklín/Hroznětín 2:0    
 


 

2.kolo

Zápas Domácí Hosté Skóre Diváků Poznámka
 
 
F1A0201 Bochov Sedlec B 2:3    
 
 
F1A0202 Žlutice Jáchymov 0:14    
 
 
F1A0203 Sedlec Bochov 3:1    
 
 
F1A0204 Sedlec B Žlutice 9:0    
 
 
F1A0205 Jáchymov Sedlec 3:6    
 
 
F1A0206 Bochov Žlutice 2:2    
 
 
F1A0207 Sedlec Sedlec B 2:2    
 
 
F1A0208 Jáchymov Bochov 4:0    
 
 
F1A0209 Žlutice Sedlec 0:11    
 
 
F1A0210 Sedlec B Jáchymov 2:1    
 

 

  TABULKA

1.Sedlec   B              27: 11        17 b
2.Jáchymov               33: 14        13 b
3.Sedlec                   22:  6         10 b
4.Bochov                  12: 17          8 b
5.Chyše                    10: 6           7 b
6.Žlutice                    2: 36           1 b
7.Merklín/Hroznětín    1: 17           0 b
 

 

Starší žáci drží již 210 minut čisté skóre

 

 
15.09.2013 12:37

Nedělní deštivé dopoledne bylo určeno starším žákům, kteří doma opět uhájili nulu v počtu obdržených gólů, tentokrát proti složenému týmu Kolové a karlovarské Lokomotivy. Prvním přesným střelcem byl Petr Vlach a Jan Dressler, který dvakrát po sobě rozvlnil síť za zády hostujícího gólmana. Jedno vážné ohrožení domácí branky zažehnal Lukáš Doležal, kterému se podařílo špičkami prstů změnit dráhu míče téměř neodvratně směřujícího do sítě. Druhý poločas se střelecky prosadil Jakab, hattrick z utkání si odnesl Honza Dressler spolu s Petrem Vlachem, ten se s hosty loučil dvěmi trefami.

Ale i navzdory příznivému výsledku 7 : 0, je třeba upozornit na stále velké mezery ve středu pole a nedůrazné zakončování.

Sestava : Doležal - Gala, Mavrić, Frankovič, Vlach - Hrůza, Stehlík, Šolc, Dressler - Jakab, Vančura

Střídali : Čáslavský, Červeňák

Utkání řídil rozhodčí Jiří Kaucký z Jáchymova, který hostům udělil jednu žlutou kartu.

E1A - Okresní přebor žáků

 


 

2.kolo

Zápas Domácí Hosté Skóre Diváků Poznámka
 
 
E1A0201 Merklín/Hroznětín Nejdek 2:4 (2:1) 25  
Branky: Klimm Daniel 2 - Halapej David 3, Flídr Vojtěch; Rozhodčí: Šíp Jan
 
 
E1A0202 Vojkovice/Kyselka Žlutice 0:11 (0:8) 20  
Branky: Čech Adrian 3, Červený Tadeáš 2, Křížek Jakub 2, Ažaltovič Milan 2, Tvrdek Karel, Sitek Aleš; Rozhodčí: Hric Jakub
 
 
E1A0203 Plesná Útvina 0:5 (0:2) 30  
Branky: Haza František 3, Kavúr Ladislav, Krása Roman; Rozhodčí: Francúz Marek
 
 
E1A0204 Bochov Kolová/Loko KV 2:1 (0:1) 10  
Branky: Draský David, Hejhal Jan - Jiskra Aleš; Rozhodčí: Zázvorka Jiří
 
 
E1A0205 Toužim St.Role 17:0 (8:0) 40  
Branky: Burda Filip 4, Šulc Lukáš 3, Šimek Dominik 3, Polívka Jan 3, Moravec Tomáš 2, Straka Matěj, Surma Karel; Rozhodčí: Dvořák Jiří
 
 
E1A0206 Jáchymov Štědrá 9:0 (5:0) 10  
Branky: Jakab Jan 6, Vančura Tomáš 2, Dressler Jan; Rozhodčí: Horvát Petr
 


 

3.kolo

Zápas Domácí Hosté Skóre Diváků Poznámka
 
 
E1A0301 Štědrá Merklín/Hroznětín 0:11 (0:4) 15  
Branky: Klimm Daniel 6, Šida André 2, Rahmouni Yakoub 2, Černý Tadeáš;Rozhodčí: Hrubý Vít
 
 
E1A0302 St.Role Jáchymov 0:2 (0:1) 25  
Branky: Gala David, Jakab Jan; Rozhodčí: Koutský Tomáš
 
 
E1A0303 Kolová/Loko KV Toužim 0:4 (0:2) 20  
Branky: Kolena Karel 2, Burda Filip, Moravec Tomáš; Rozhodčí: Körmöczi Josef
 
 
E1A0304 Útvina Bochov 9:0 (5:0) 30  
Branky: Korunka Filip 3, Haza František 2, Kavúr Ladislav, Potopalský Evžen, Janoušek Patrik, Tupějevová Lucie; Rozhodčí: Dvořák Jiří
 
 
E1A0305 Žlutice Plesná 11:0 (5:0) 50  
Branky: Bárta Martin 3, Soukup Matěj 3, Sitek Aleš 2, Thai Michael 2, Adámek Vladimír; Rozhodčí: Hric Jakub
 
 
E1A0306 Nejdek Vojkovice/Kyselka 13:2 (4:1) 40  
Branky: Schlosser Jiří 4, Jílek Jakub 3, Benák Martin 3, Beneš Petr, Lutsak Martin, Sliško Jakub - Pavlíček Aleš 2; Rozhodčí: Horvát Petr
 


 

4.kolo

Zápas Domácí Hosté Skóre Diváků Poznámka
 
 
 
E1A0402 Plesná Nejdek 2:3 (2:0) 20  
Branky: Eliáš Martin, Paulovič Matěj - Lutsak Viktor, Beneš Petr, Benák Martin;Rozhodčí: Hrnčál Jiří
 
 
E1A0403 Bochov Žlutice 0:22 (0:10) 30  
Branky: Čech Adrian 7, Tvrdek Karel 5, Sitek Aleš 4, Bok Šebestián 2, Ažaltovič Milan 2, Thai Michael, Pavlovič Josef; Rozhodčí: Dvořák Jiří
 
 
E1A0404 Toužim Útvina 6:1 (2:1) 60  
Branky: Moravec Tomáš 2, Šimek Dominik 2, Šašek František, Polívka Jan - Haza František; Rozhodčí: Dvořák Jiří
 
 
E1A0405 Jáchymov Kolová/Loko KV 7:0 (3:0) 10  
Branky: Dressler Jan 3, Vlach Petr 3, Jakab Jan; Rozhodčí: Kaucký Jiří
 
 
E1A0406 Štědrá St.Role 1:5 (1:2) 30  
Branky: Bubníková Kateřina - Pintner Tomáš 3, Verebely Dominik, Ficner Tomáš; Rozhodčí: Zázvorka Jiří
 


 TABULKA

1.Žlutice                   44: 09        9
2 Toužim                  27: 19        9
3.Jáchymov              18: 0          9
4.Nejdek                  20: 6          9
5.Útvina                   15: 6          6
6.Merklín/Hroznětín  13: 4          3
7.St.Role                   5: 20        3
8.Bochov                   2: 32         3
9.Kolová/Loko KV       1: 13         0
10.Plesná                  2: 19          0
11.Vojkovice/Kyselka   2: 24        0
12.Štědrá                    1: 25        0
 

 

Ve Staré Roli si mohli starší žáci podstatně vylepšit skóre.

 

 
08.09.2013 18:56

Ale nestalo se tak. I přes výhru horalů 0 : 2 nemohli být trenéři a nakonec ani žáci s předvedeným výkonem nikterak nadšení. Jak první, tak nakonec i druhý poločas utkání se hrálo prakticky na jednu branku. Jáchymovští vyvíjeli slušný a téměř nepřetržitý tlak před starorolským gólmanem ale zakončovat jakoby ani nechtěli. Desítky nepřesností jak v přihrávkách, tak především při střelbě na branku měly za výsledek nerozhodný stav  0:0 v poločasu a i když v přestávce bylo důrazně trenéry upozorňováno na chyby na konkrétních pozicích, hráči si do druhé půle z jejich rad nic nevzali. Prvním světlým okamžikem hostí byla 41. minuta utkání, kdy se podařilo Jakabovi konečně umístit balón za záda domácího brankáře. Bohužel, utkání se i po tomto úspěchu odvíjelo podle stejného scénáře. Dokonce se v 61. minutě téměř podařilo starorolským vyrovnat, když jejich útočník prošel přes obranu a řítil se sám s balónem na branku hostujícího gólmana Doležala. Ten naštěstí své kolegy dokonale podržel, když ve správné chvíli vysprintoval až na hranici velkého vápna a skokem přímo pod nohy útočícího hráče se zmocnil míče, který bezpečně schoval do náruče. Po nařízení přímého kopu v 65. minutě proti domácímu celku předvedl další parádičku jáchymovský kapitán Gala, který z 20 metrů přesně zasáhl síť za zády starorolského brankáře. Utkání se pak již dohrálo s konečným stavem 0 : 2. Vyzdvihnout je ale i přesto nutné, až na jedno zaváhání, téměř bezchybně pracující obranu horalů.

Sestava : Doležal - Gala, Mavrić, Červeňák, Frankovič - Hrůza, Dressler, Šolc, Čáslavský - Vančura, Jakab.

Střídal v 69. minutě Peteřík.

 

Mladší žáci zahájili sezónu tabulkovými turnaji v Sedleci

 

 
07.09.2013 06:21

První turnajové zápasy v nové sezóně odehráli mladší žáci v pátek 6. září 2013 v Sedleci. Ve čtyřech utkáních se jim dařilo následovně:

Jáchymov - Merklín/Hroznětín 4:1 ( 3:1)   / Stehlík 2x, Dressler, Čáslavský , Červeňák / 

Chýše - Jáchymov    4:1 ( 0 : 2 )            / Maurić /

Bochov - Jáchymov   1:1 ( 1:0)               / Hrůza /

Sedlec B - Jáchymov  0:4 ( 0:0)             / Dressler 3x, Hrůza /

 

Sestava : Doležal - Hrůza, Maurić - Dressler, Stehlík. Střídali : Šolc, Červeňák, Peteřík, Čáslavský, Schneider, Šír.

 

První utkání OP starších žáků na jedničku

 

 
01.09.2013 16:56

V sobotu 31. srpna 2013 vstoupili žáci do nové sezóny zápasem na domácí půdě. V 10h bylo zahájeno utkání, ke kterému přijeli  starší žáci Sokolu Štědrá. Po počátečném vzájemném "oťukávání" se dostal před branku hostí Jakab a otevřel skóre první trefou v 9. minutě.  Jen pár minut poté nařídil sudí Horváth penaltu, když jeden ze soupeřů zahrál rukou v pokutovém území. Jakab bez váhání proměnil a tím domácí uklidnil. Dresslerovi vyšel po chvíli pěkný padáček za záda nepřesného hostujícího gólmana a již za okamžik se Jakab připravoval na kopnutí druhého pokutového kopu, když byl před tím faulován ve vápně soupeřem. Opět nezaváhal a zařídil domácím vedení 4 :0 . Ještě jedna šance se J.Jakabovi naskytla před odchodem do šaten a to byl perfektně provedený přímý kop a tím zvýšení stavu na 5 : 0. Po přestávce se jako první o slovo přihlásil znovu Jakab, dále Vančura za asistence Frankoviče, osmou trefou byl úspěšný již podruhé Vančura a Jakab svým druhým hattrickem v utkání vybavil své soupeře na cestu do Štědré konečným stavem 9 :0. 

Sestava: Doležal - Gala, Frankovič, Stehlík, Mavrić - Hrůza, Šolc, Dressler, Peteřík - Vančura, Jakab. 

Střídali : Červeňák, Schneider, Čáslavský a Štefuca. Na lavičce byl ještě připravený Šír.

 

MUŽI HRAJÍ S MÍČI SELECT

 

 
17.08.2013 14:34

 

Pohár starosty města přinesl jáchymovským žákům bronzové medaile

 

 
03.07.2013 16:47

Za proměnlivého počasí se v sobotu 29.6. 2013 odehrálo deset zápasů žákovského turnaje O pohár starosty města. Na hřišti TJ Jáchymov se o poháry, medaile a trofeje utkala sedmdesátka mladých hráčů karlovarského a ústeckého kraje. Na poslední páté příčce skončili žáci z Vejprt, čtvrtou pozici obsadili chlapci z nedalekého Merklína/Hroznětína, bronz patřil pořádajícímu oddílu, druhé místo náleží Útvině a se ziskem plných 12 ti bodů a skórem 22:2 se loučili žáci z Klášterce n/O.

Cenu pro nejmladšího hráče si odnesl jáchymovský Patrik Schneider, se šesti góly se stal nejlepším střelcem Tomáš Horký z Klášterce, nejlepším gólmanem byl vyhlášen merklínský Jan Hájek a cenu pro nejlepšího hráče turnaje si do Vejprt odvezla slečna Linda Dynh Than.

 

 

Poslední zápas sezóny jáchymovským žákům vyšel

 

03.07.2013 16:39

Na domácím hřišti se odehrál poslední duel sezóny v neděli, 16. června 2013. Jáchymováci zde zvítězili na složeným týmem Merklín / Hroznětín 8 : 4 po poločasu  6 : 0 . Do tabulky střelců se zapsal Dressler se třemi góly, taktéž třikrát úspěšný byl Jakab a po jedné brance přidal Veit a Vančura Tomáš. Starší žáci tak obsadili pátou příčku v tabulce.

 

Z Pily přivezli starší žáci tři body

 

 
20.06.2013 06:53

I přes neúčast nemocného P.Vlacha a v průběhu zápasu zraněného R. Šolce, se žákům na Pile dařilo. Skóre pro hosty otevřel Hrůza a do poločasu přidal ještě jednu branku Dressler. Druhá půle se vyvíjela ke spokojenosti jáchymováků i nadále, když se střelecky prosadil Gala, Jakab a Frankovič. Výsledek 0:5.

Sestava : Doležal - Gala, Veit, Frankovič, Mavrić, Červeňák T. - Hrůza, Šolc, Dressler - Jakab, Vančura T.

Střídali : Čáslavský, NGuyen, Peteřík, Schneider.

Rozhodčí : Šíp

 

Žáci s posledním Bochovem doma jen se štěstím remizovali

 

 
11.06.2013 22:29

K zápasu s Bochovem se dostavilo přesně jedenáct hráčů. Dva žáci základní sestavy odjeli na výlet, další se omluvil z rodinných důvodů a záložník Vlach dokonce místo zápasu v Jáchymově nastoupil načerno za jiný oddíl. Výsledek tedy odpovídal oslabené sestavě a i když po poločase měli domácí jednou brankou mírný náskok, výsledek jejich snažení byl do posledních minut nejistý. V druhé půli sice již vedli 2 :0 avšak o vedení rychle přišli, když inkasovali po přímém kopu z blízkosti pokutového území a za chvíli na to domácímu gólmanu Doležalovi míč prošel mezi nohama do sítě. Tento stav se podařilo jáchymovským již udržet a tak na domácí půdě získali jen jediný bod.

Sestava : Doležal - Gala, Veit, Frankovič, Červeňák T., Peteřík - Hrůza, Šolc, Vančura T.- Pinc, Čáslavský

Střídal Schneider

Skóroval Veit a Gala

 

Výhra starších žáků v Merklíně ve znamení spálených šancí

 

 
27.05.2013 20:55

Na nedělní výjezd do Merklína se omluvil nemocný Frankovič a zraněný Vlach. Jejich nepřítomnost na zcela promočeném hřišti a za stálého deště byla znát od prvních minut. Stav sice do poločasu upravil Jakab čtyřmi góly a T.Vančura jednou trefou na příjemných 0:5, avšak v druhé půli se zdálo, že jáchymovští mladíci již hrát nebudou. Před svatyni domácích se sice několikrát dostal jak Jakab, Gala, tak i Vančura avšak ani jednou se jim nepodařilo skórovat. Záloha jakoby nebyla, obrana nechala domácí lehce pronikat až ke své brance a ani gólman Doležal neměl svůj den a tak dvakrát po sobě inkasoval. Tento stav již naštěstí do závěrečných vteřin zápasu zůstal, čímž si horalé připsali tři body do tabulky.

Sestava: Doležal- Gala, Veit, Mavrić, Červeňák T. Čáslavský.- Hrůza, Peteřík, Dressler - Jakab, Vančura T.

Střídali: Schneider, Nguyen

 

V Sedleci se mladším žákům nevedlo

 

 
27.05.2013 19:10

Páteční turnaj v Sedleci mnoho radosti jáchymovským nepřinesl. Pouze jedna remíza a to se sedleckým béčkem byla slušnějším výsledkem. Se Žluticemi, Sedlecem "A" i Dalovicemi si tentokrát horalé nedokázali poradit. Zůstávají tak nadále v tabulce čtvrtí se ztrátou tří bodů na třetí Dalovice. 

Výsledky: Žlutice - Jáchymov     5:2

               Sedlec B - Jáchymov 4:4

               Jáchymov - Sedlec    1:4

               Jáchymov- Dalovice   2:3

Sestava: Doležal - Hrůza, Mavrić - Dressler, Pinc

Střídali:  Čáslavský, NGuyen,Červeňák T.,Šolc, Peteřík,Schneider.

 

Složený tým Vojkovice/Kyselka deklasoval jáchymovské starší žáky 0:7

 

22.05.2013 21:19

Na hřišti Panoráma v Jáchymově se v úterý 21.května sešli aktéři přeloženého utkání okresního přeboru st. žáků. Již sám fakt, že obránce Gala a útočník Dressler budou chybět, na tvářích trenérské dvojice Doležal - Vančura zařídil pár vrásek navíc. První minuty utkání ještě převahu hostí příliš nenaznačily, avšak druhá část úvodního poločasu byla už v režii složeného týmu Vojkovice/Kyselka. Do šaten šli domácí s dvougólovým mankem a to ještě netušili, jaká škola fotbalu je čeká v druhém dějství. Přesné přihrávky a útočný styl hry hostí byl dobrou strategií, na níž jáchymovští ani při nejlepší vůli nestačili. Domácí gólman Doležal musel do sítě za svými zády sáhnout za 70 minut utkání celkem sedmkrát, zatímco jeho protějšek na druhé straně hřiště k tomu neměl ani jeden důvod.

Utkání odřídil s přehledem rozhodčí Robert Botoš před dvaceti diváky.

Sestava : Doležal - Jakab, Veit, Frankovič, Červeňák T., Mavrić - Hrůza, Šolc, Vančura T.- Vlach, Pinc.

Střídali : Čáslavský, Peteřík,Schneider. Připraven byl ještě NGuyen Viet Huy, který do zápasu již nezasáhl.

 

Eurosporting cup 2013 přinesl jáchymovským žákům bronz

 

22.05.2013 20:45

Starší žáci TJ Jáchymov o víkendu 18.-19.května 2013 bojovali o umístění na mezinárodním turnaji Eurosporting cup v Karlových Varech. Ve skupině jim byli soupeři z Maďarska- ti se nakonec nedostavili, dále žáci z Březové, Sedlece, Witte SFAM K.Vary a Merklína. První zápas s FK Merklín rozhodl jediným gólem Jan Jakab, stejně tak v utkání s týmem SFAM K.Vary bodoval Jakab a jednou trefou přispěl i P.Vlach.V duelu s Olympií Březová se zranil obránce J, Frankovič a tak oslabený jáchymovský výběr prohrál 1 :4. Čestný gól zaznamenal F.Veit bezvadně provedeným přímým kopem z 20-ti metrů.TJ KSNP Sedlec byl pro horaly oříškem s pořádně tvrdou skořápkou a i když J.Frankovič na několik minut do zápasu i přes zranění kotníku zasáhl, výsledek 5 :0 pro sedlecké žáky již jáchymovští zkorigovat nestačili. Při závěrečném vyhodnocení si ale i tak došli pro bronzové medaile a brankář L.Doležal byl navíc odměněn trofejí pro nejlepšího gólmana skupiny.

Sestava : Doležal - Gala,Veit, Frankovič, Vančura T., Červeňák T.- Hrůza, Jakab, Pinc - Vlach, Dressler. Střídali : Čáslavský, Mavrić, Peteřík D., Schneider a Šolc

 

Starší žáci i nadále úspěšní

16.05.2013 21:10

Přeložený zápas s TJ Sokol Útvina na domácím hřišti byl pro jáchymováky úspěšný, i když by se dalo říct  "s odřenýma ušima". První poločas se dařilo domácím hosty tlačit na jejich polovině a to se jim vyplatilo v podobě prvního vstřeleného gólu do útvinské sítě, Janem Jakabem. Po přestávce byly vyrovnané šance na obou stranách ale štěstí se znovu přiklonilo na stranu domácího oddílu, když po pěkné přihrávce N. Hrůzy přesně zamířil Petr Vlach. Z klidu hosté vyvedli domácího gólmana L. Doležala hned dvakrát v rychlém sledu. Poprvé, kdy po faulu N.Mavriče ve vlastním pokutovém území byla nařízena penalta, která naštěstí útvinskému nevyšla, po hvizdu rozhodčího Kauckého nastřelil břevno a hned za chvíli po špatném výkopu od branky. Ten prováděl J. Frankovič a bohužel tak nešťastně, že přihrál na kopačku hosta, pro něhož již nebyl problém překonat jáchymovského gólmana. Ten si sice ve výskoku na balón sáhl špičkami prstů avšak měl se spíše pokusit o jeho vyboxování mimo branku. Jinak ale je nutno vyzdvihnout jeho ostatní zákroky. Zápas lze celkově hodnotit poměrně dobře, snaha horalů o slušný výsledek byla viditelná ale stará bolest nevyužívání šancí a laxní přístup některých hráčů k boji o míč se projevovala dosti často. Konečný výsledek 2 : 1 dává jáchymovským naději na posun v tabulce o příčku výše (nyní se aktuálně nachází na pátém místě). O to se mohou pokusit již v úterý 21. května v 17.30h znovu na domácí půdě, kdy přivítají soupeře složeného týmu Vojkovice/Kyselka. 

Sestava: Doležal - Frankovič, Veit, Gala, Mavrić, Červeňák T.- Hrůza, Šolc, Vančura T.- Dressler, Vlach. 

Střídali: Jakab, Peteřík, Čáslavský, Schneider.

Mladším i starším žákům se dařilo

12.05.2013 20:25

Na turnaji v Sedleci 8.5., nestačili jáchymovští mladší žáci pouze na Žlutice, s nimiž prohráli o jednu branku, 2 : 3. Sedlec B porazili vysoko 5 :1, Sedlec A      3 :0 a s Dalovicemi vydřeli v posledních minutách tři body těsnou výhrou 1 : 0. Nyní má Jáchymov ztrátu jediného bodu na třetí Dalovice, 14 bodů na druhý Sedlec A a 16 bodů na první Žlutice. Vzhledem k tomu, že do konce sezóny se odehrají ještě tři turnaje a v každém je možno získat až 12 bodů, je tedy vše otevřené. Sestava : Doležal - Hrůza, Mavrić- Dressler, Červeňák T. střídali : Šolc, Peteřík, Čáslavský, Pinc, Schneider, Huy Viet Nguyen, Cinegr.

Starší žáci se včera, 11.5. představili na hřišti třetího týmu tabulky okresního přeboru Kolové/LK K.Vary a ti se dostali do vedení krátce po úvodním hvizdu rozhodčího Jirky Dvořáka po rohovém kopu. Naštěstí se podařilo P. Vlachovi odpovědět přesnou střelou za záda domácího gólmana, následovala trefa J.Jakaba a Veit přímým kopem z pokutového oblouku zvýšil na 1:3. Těsně před přestávkou se podařilo žákům Kolové/LK K.Vary zkorigovat skóre na 2 : 3. Tento stav byl i konečným výsledkem pohledného utkání, plného šancí, vesměs horaly z Jáchymova neproměněných. Sestava : Doležal - Gala, Veit, Frankovič, Pinc, Červeňák T.- Hrůza, Šolc,Vančura T.- Dressler, Vlach. Střídali: Jakab, Mavrić.

Starší žáci jsou aktuálně na páté příčce tabulky s 18-ti body za čtvrtými Vojkovicemi/Kyselkou, ti mají bodů 22. Jáchymovští mají zápas k dobru a již ve čtvrtek 16. května přivítají doma od 17.30h žáky z Útviny.

Starší žáci převálcovali Štědrou

04.05.2013 13:30

První domácí zápas vyšel žákům na jedničku s hvězdičkou. Již v šesté minutě otevřel skóre Petr Vlach, znovu pojistil po čtyřech minutách hry a do přestávky přidal pro jistotu ještě dva góly. Aby bylo všem jasné, jak se utkání bude vyvíjet dál, zavěsil jeden banán do branky bezmocného gólmana Štědré, také David Gala. Po odpískání začátku druhé půle, následovaly přesné střely z kopaček P.Vlacha, J.Dresslera, F.Veita a třikrát se trefil i T.Vančura, ten také zakončil zápas dvanáctým gólem do sítě hostí. Jeden míč viděl za svými zády také domácí brankář Doležal.

Sestava vítězného celku :

Doležal L. - Veit F., Gala D., Frankovič J. - Červeňák T., Mavrić N. - Hrůza N., Šolc R., Vančura T.- Dressler J., Vlach P.

Střídali : Peteřík D., Schneider P., Čáslavský V.

Fotografie jsou v galerii.

mladší žáci úspěšní, starší zatím bez bodů

01.05.2013 13:17
Dvě výhry, jedna remíza, jedna prohra, to je dosavadní bilance ml. žáků na prvním tabulkovém turnaji v Sedleci. Starší žáci měli na začátek jarního kola těžký los, když v sobotu 27. dubna odjeli do Perninku, jenž okupuje druhou příčku soutěže a ve středu 1.5. se měli snažit o důstojný výsledek s téměř jistým kandidátem na postup, Nejdkem. První zmiňovaný duel rozehráli jáchymovští víc než dobře, poločas končil vyrovnaně 0 :0, druhé dějství ale již režírovali domácí, kteří využili výhody vyššího věkového průměru svého týmu a svým mladším soupeřům nadělili v rychlém sledu dva góly. Na to již hosté nedokázali úspěšně odpovědět a tak odjížděli bez bodového zisku.

Středeční utkání znamenalo jak pro žáky, tak trenéry značné vypětí, když již před odjezdem z Jáchymova museli objíždět některé spící hráče a budit je v 8.45h, aby vůbec bylo možné zápas v Nejdku odehrát. Bohužel, J.Jakaba se ani přes veškerou snahu probudit nepodařilo a tak tým odjel bez krajního obránce. 

Tato situace zamávala se sestavou tak, že namísto gólmana Galy byl k ochraně svatyně povolán brankář mladších žáků Lukáš Doležal a David Gala nastoupil v obraně místo, v dobu zahájení stále doma spícího, Jakaba. Stejně tak záloha a následně útok museli dostát změn, Vlach hrál s Dresslerem vpředu a na kraj zálohy byl nominován V.Čáslavský. I přes tyto události se jáchymovským v prvním poločase víc než dařilo. Skóre pro hosty v 15. minutě otevřel Dressler po perfektní přihrávce P.Vlacha a i když nejdečtí po přímém kopu srovnali na 1 : 1 , panovala v jáchymovském týmu dobrá nálada. Padesátá minuta byla pro nejdecké klíčovou, když hostující bek Frankovič, v bezprostřední blízkosti vlastního pokutového území fauloval domácího útočníka a po nařízení přímého kopu byl stav 2:1 pro domácí jasnou záležitostí. Třetí a také již poslední míč viděl za svými zády 150 cm "vysoký" brankář L.Doležal po prudké střele nejdeckého hráče, kterou umístil těsně pod břevno, kde tušil, že bude slabina hostujícího gólmana. Do konce utkání jáchymovští ještě nejdecké potrápili pěknými akcemi útočníků Vlacha a Dresslera ale závěrečný hvizd píšťalky rozhodčího již v 66. minutě, jim ukončil šanci na případnou korekci skóre.

 

 

ZIMNÍ PŘIPRAVA ŽÁKŮ U KONCE

10.04.2013 09:59

Soustředění ve Mšenu bylo jednou z posledních příprav na jarní část soutěže Okresního přeboru starších žáků a tabulkových turnajů mladších žáků v Sedleci. Týdenní pobyt v přátelském prostředí SK Mšeno byl vyplněn tréninky, turnaji, zápasy i zábavou. Měli jsme vzácnou příležitost zahrát si proti žákům FC Mělník na jejich umělé trávě a stejně tak poučný byl přátelák, již tradičně hraný se žáky krajské soutěže SK Mšeno. Zřejmě poslední přípravné utkání a sice v halové kopané, odehráli jáchymovští chlapci ve Vejprtech s tamním Slovanem, v pondělí 8.dubna 2013. Po vyrovnaném boji nakonec naši hoši uspěli, když vyhráli 5 : 7. Teď již nezbývá, než -li se těšit na lepší počasí, aby mohla začít soutěž včas. Pokud to podmínky a stav hřiště dovolí, první utkání čeká na naše žáky v sobotu 13.4. s FK Nejdek od 10h na jejich stadionu.

Žáci přivezli z Toužimi druhé místo

21.02.2013 13:30

Na pozvání klubu TJ Sokol Útvina se zúčastnli starší žáci turnaje v Toužimi, který se konal 16.2.2013. První zápas s Kolovou prohráli jáchymovští na penalty 1:2 a stejně tak i druhé utkání se žáky z Chyše 1:2 po penaltách. Třetí zápas mladým horalům vyšel podle představ, když překonali Útvinu 3:2. V posledním střetnutí se jáchymovským podařilo též zvítězit nad žáky ze Štědré a to jim stačilo na celkově druhé místo.

Sestava: Doležal- Veit,Frankovič,Jakab,Vlach. Střídali:Šolc,Vančura,Hrůza,Červeňák,Mavrić.

Skórovali: Jakab(2),Vlach,Veit.

Rozhodčí: J.Dvořák

 

Žáci pokračují v zimní přípravě

10.02.2013 09:22

V sobotu 9. února 2013 pořádal pro starší žáky klub KSNP Sedlec turnaj ve sportovní hale v Karlových Varech - Dvorech. Zúčastnilo se pět týmů z pořádajícího oddílu, dále mužstva z Kolové, Nejdku a Jáchymova. V prvním zápasu byli našim chlapcům soupeři žáci z Nejdku a ve velmi vyrovnaném boji byla remíza 2:2 spravedlivým výsledkem. Po kratší pauze bylo zahájeno utkání TJ Jáchymov -KSNP Sedlec D s výsledkem 3:0. Buhužel, další soupeř Sedlec B, byl pro naše žáky tvrdým oříškem a i přes stav 1:1 po 11 minut hry se nepodařilo alespoň toto skóre udržet do závěru a doslova v posledních sekundách gólman Lukáš Doležal neměl šanci chytit dělovku sedleckého útočníka. To bylo pro celkové umístění ve skupině osudné a tak v závěrečném napínavém souboji s Ajaxem Kolová, bojovali jáchymovští pouze o páté celkové místo na tunaji. To také získali, když nad žáky Kolové zvítězili 2:1.

Sestava: Doležal - Veit, Frankovič- Gala, Vlach. Střídali: Dressler, Hrůza, Šolc, Vančura, Červeňák T.

Fotografie jsou v galerii

 

Přátelák ve Vejprtech skončil plichtou

17.12.2012 21:36

V rámci zimní přípravy si žáci TJ Jáchymov zajeli zahrát do pěkné tělocvičny kulturního domu ve Vejprtech s místním Slovanem. Od posledního zápasu, kdy měli naši chlapci možnost si změřit síly uplynul již půl rok a tak nyní odjížděli s napětím, jak duel dopadne. Vejprtští nemají hráče ročníku 1998 a tak jsme jim zapůjčili kapitána týmu Filipa Veita, čím bylo téměř zajištěno, že utkání bude vyrovnané. To se přesně potvrdilo. Hrálo se 4x 15 minut a po první čtvrtině jáchymováci získali trefou Jendy Dresslera těsné vedení. Po přestávce naši inkasovali dvakrát po sobě, následně Gala z penalty vyrovnal ale před druhou přestávkou ještě jednou musel gólman Lukáš Doležal lovit balón ze sítě. Napětí provázelo i další patnáctiminutovku, kdy srovnával Vlach a pojistku přidal znovu Gala. Závěr opět provázela nervozita, když domácí vyrovnali na 4:4, dále pak Vlach zařídil jáchymovským hochům vedení, to se ale udržet nepodařilo a tak přátelák končil naprosto spravedlivým výsledkem 5:5. O dva góly se vejprtským žákům postaral zapůjčený Filip Veit.

Sestava: Doležal - Frankovič, Jakab - Dressler, Vlach. 

střídali: Janeczek, Gala,Vaněček, Vančura, Mavrič, Brož,Pinc,Červeňák T.,Peteřík,Šolc,Čáslavský,Cinegr, Schneider

 

Mladší žáci si na turnaji v Ostrově nevedli špatně

27.11.2012 13:15

V sobotu 25.11. 2012 využili naši mladší žáci pozvánky k halovému turnaji, který pořádali kolegové z nedalekého Ostrova a vůbec si nevedli špatně. Prvním soupeřem bylo mužstvo Spartaku Chodov. Jednobrankovou výhru jáchymovským zařídil Erik Janeczek po přesné přihrávce Jana Dresslera. Druhý tým čekal na naše chlapce po patnáctiminutové přestávce a byl jím Ostrov II. Také zde bylo znát velké nasazení mladých horalů a tak jednoznačný výsledek 3:0 velmi potěšil. I v tomto utkání byl pro ostrovského gólmana největším nebezpečím po třikrát přesně mířící Janeczek. Silný soupeř v podobě žáků Ostrov I, znamenal pro jáchymovské dočasný konec bodového hodování ale prohra 1:3 nebyla nečekaná. Čestnou salvu vyslal Jan Dressler. To s FK Tachov byla jiná podívaná. Velmi vyrovnaný duel skončil plichtou 2:2, kdy si góly rovnoměrně připsali kanonýři Dressler a Janeczek. Na Spartak Horní Slavkov naši hoši nestačili a skóre se závěrečným hvizdem rozhočího Radima Vrby zastavilo na číslicích 3 : 0. Nejvíce napínavou částí turnaje se pro jáchymováky určitě stal poslední zápas s výběrem KSNP Sedlec, když se hrálo o třetí místo. Únava však zaúřadovala a tak rozhodující boj skončil pro žáky z hor dvoubrankovou prohrou 0:2.

Konečné pořadí : 1. Ostrov I, 2. Spartak Horní Slavkov, 3. KSNP Sedlec, 4. TJ Jáchymov, 5. FK Tachov, 6. Spartak Chodov, 7. Ostrov II.

Sestava TJ Jáchymov : Lukáš Doležal - Jan Dressler, Erik Janeczek, Adam Pinc, Nataniel Mavrič. Střídali: N.V.Huy, P.Schneider, D.Peteřík, T.Červeňák, R.Šolc a V.Čáslavský.

Erik Janeczek byl vyhodnocen nejlepším hráčem týmu. 

 

Podzimní část zakončili ml.žáci v Sedleci

06.11.2012 21:32

Starší žáci si již poslední zápas proti Merklínu nezahráli z důvodu nezpůsobilého hřiště po napadení sněhu. Toto utkání bylo přeloženo na jaro. Naši žáci přezimují ve středu tabulky na pátém místě s 12-ti body. Mladší žáci zakončili podzim posledním turnajem v Sedleci, kde hráli nerozhodně 0:0 s Dalovicemi, 2:2 se sedleckým B-týmem a prohrou 8:0 s domácím Áčkem. Z pěti týmů tak zůstávají průběžně na čtvrtém místě.

 

Starší žáky čekají dva poslední zápasy

19.10.2012 09:52

V sobotu 20.října zajíždějí starší žáci k utkání Okresního přeboru do nedalekých Vojkovic, kde se pokusí o zisk bodů proti složenému týmu Vojkovic a Kyselky. Následující sobotu přivítají na domácí půdě kolegy z Merklína/Hroznětína a to budou mít již poslední možnost o korigování pořadí, bodů a skóre v podzimní části sezóny. Prozatím jsou st.žáci v tabulce na pátém místě s 12-ti body.

V turnaji se našim žákům nedařilo

07.09.2012 06:26

 

Dne 25.8. 2012 proběhl první ročník žákovského turnaje " O pohár starosty města Jáchymov". Zúčastnily se oddíly Okresního přeboru starších žáků a sice TJ Jáchymov, Ajax Kolová/LK K.Vary, EP Merklín a Sokol Útvina. Počasí turnaji přálo avšak štěstí se na stranu našich žáků tentokrát nepřiklonilo. Prohry 2:4 s Merklínem, 1:4 s Kolovou/LK K.Vary a nakonec i s Útvinou 1:2 rozhodly o celkově čtvrtém místě, které naši žáci obsadili. Třetí příčku získala Útvina, druhou Merklín a zasloužené zlaté medaile si odvezli hoši do Kolové. Na tomto místě děkujeme za podporu Města Jáchymov, zastoupeného starostou p.ing. Grulichem a paní místostarostce Štikové za účast a předání cen.

Ve dnech 24.-26.8.2012 se žáci naší TJ zúčastnili soustředění na Suché, kde čerpali síly a dovednosti do nové sezóny 2012/13, která začíná prvním domácím zápasem v sobotu 2.9. od 10.00 hodin.

Za poskytnutí občerstvení na soustředění děkujeme paní Anně Tiché, Nápoje.

 

Turnaje "O pohár starosty města" se zúčastní čtyři oddíly

05.08.2012 21:37

Kromě starších žáků TJ Jáchymov, potvrdila účast tato družstva: Útvina, Merklín/Hroznětín a Kolová/Lokomotiva K.Vary. Propozice turnaje najdete v "Informacích pro hráče".

 

Žákovský turnaj O pohár starosty města

13.07.2012 21:16

V sobotu, 25. srpna pořádáme za podpory Městského úřadu Jáchymov žákovský turnaj O pohár starosty města. Účastnit se budou pravděpodobně čtyři týmy

našeho okresu. Soutěž bude zahájena v 9.00h na hřišti Suchá u Jáchymova, předpokládaný konec okolo 15h. Pro fanoušky je vypraven autobus s odjezdy 8.30h od Radnice, v 8.35h Střed a 8.40h Kulturní dům. Na místě je zajištěno občerstvení. Srdečně zveme všechny příznivce jáchymovským mladých fotbalistů!

 

Nejlepší umístění za posledních osm sezón.

11.06.2012 08:46

Starší žáci TJ Jáchymov zakončili sezónu 2011/12 těsnou výhrou 0 : 1 nad složeným týmen Kolové a karlovarské Lokomotivy. V tomto utkání šlo Kolové/Lokomotivě o případné třetí, resp. čtvrté místo v soutěži a jáchymovákům o čtvrtou příčku v tabulce okresního přeboru starších žáků. Vyrovnaný duel byl až do poslední minuty opravdovým nervákem. Šance se střídaly na obou stranách, poločas končil nerozhodně  0:0. druhá půle opět byla plná napětí. Zvrat utkání přinesla až 59. minuta, kdy kanonýr horalů Karel Vančura (poslední zápas tohoto kapitána za žáky) doslova protlačil balón mezi dvěma domácími obránci a jedinou trefou do sítě zdrceného domácího celku zajistil zisk tří bodů. Poslední minuty byly na straně jáchymovských bojem o neinkasování branky, což zajistila jak obrana ( zde je nutno ocenit předstopera Jana Frankoviče a jeho vytažení balónu z brankové čáry), tak především naprosto skvělý výkon gólmana Davida Galy. Ten zachytal celý zápas jedním slovem, neuvěřitelně. Závěrečný hvizd píšťalky rozhodčího Suchana tak zpečetil osud domácích, kteří končí sezónu na pátém místě, zatímco hoši z hor obsazují čtvrtou příčku. Jedná se tedy o nejlepší umístění jáchymovských mladých fotbalistů od sezóny 2003/2004, kdy žáci dosáhli na druhé místo v okrese.

Sestava vítězů: David Gala - Filip Veit, Jan Jakab, Dominik Nerad - Jan Frankovič, Lukáš Doležal - Dominik Domalíp, Jan Dressler, Petr Vlach - Karel Vančura, Jan Červeňák.

Střídal : Tomáš Vančura a na lavičce ještě byli připraveni Jan Cinegr, Denis Peteřík a Richard Kónya.

 

 

Žáci rozdrtili Merklín

21.05.2012 06:45

Druhou výhru v řadě si připsali starší žáci v sobotu na domácím hřišti, když hladce zvítězili nad mužstvem z Merklína vysoko 18 : 0 po poločasu 5 :0. 

Gólově se na výsledku podíleli : Vančura Karel (9), Dressler Jan (3), Domalíp Dominik (3), Pinc Adam, Gala David a vlastní (1).

Sestava : Frankovič - Nerad,Veit, Vlach,Červeňák,Doležal- Vančura K.,Gala,Domalíp-Vančura T.,Dressler

střídali : Doležal (branka 2.poločas), Peteřík, Cinegr, Janeczek, Pinc, Čáslavský

 

Po třech prohrách se žákům konečně zadařilo

17.05.2012 06:39

Když ani ve třetím zápasu jarní části nezaznamenali starší žáci úspěch ( prohráli doma se složeným týmem Kyselky a Vojkovic 3 : 6 ), zdálo se, že šňůru prohraných zápasů jen tak nepřeruší. A to se také málem potvrdilo v neděli 13.5.2012, kdy odjeli k utkání do Pily. V prvním poločasu dokonce jáchymovští prohrávali 1 : 3 ale ještě do přestávky se podařilo otočit skóre na 3 : 5 ve prospěch horalů. Druhý poločas byl dost napínavý, kdy branky padaly téměř střídavě na obou stranách. Body z těsného jednobrankového vítězství nakonec zaslouženě odváželi jáchymovští borci.

Střelci: Vančura Karel 5x, Vančura Tomáš, Gala David.

Sestava : Frankovič - Doležal, Veit, Vlach - Jakab, Domalíp - Nerad, Janeczek,Vančura K. - Červeňák J.,Gala.

Střídali : Pinc, Vančura T.,Čáslavský. 

Starší žáci nezačali jaro nejlépe

28.04.2012 14:09

Jak úvodní zápas jarní části Okresního přeboru starších žáků v Bečově, tak druhý na domácí půdě s Nejdkem se našim starším žákům nevydařil. 14.4.2012 zajížděli jáchymovští do Bečova, kde je přivítal složený tým Bečova a Bochova, v oproti podzimu posílené sestavě. Již první poločas naznačil, že sen horalů o výhře zůstane nenaplněn. Vyrovnaná hra na obou stranách znamenala bezbrankové skóre do přestávky. Po zahájení druhé půle byl v pokutovém území domácích nedovoleně zastaven záložník Karel Vančura a nařízený pokutový kopu proměnil Jan Červeňák. Po druhé pojistce v provedení Karla Vančury ale již jáchymováci usnuli na vavřínech, začaly se množit díry v obraně, které vedly, společně s tragickým výkonem gólmana D.Galy a občas nepozorného rozhodčího Zázvorky, k srovnání ukazatelu skóre na čísla 2 : 2. To však domácím nestačilo a ti nabuzeni předchozím zvratem utkání přidali do sítě tápajícího Galy třetí nadílku. 

Sestava Jáchymova : Gala- Jakab, Doležal, Frankovič, Janeczek,Domalíp - Vančura K., Veit, Červeňák J.-Pinc, Vlach. Střídali Peteřík a Vančura T.

21.4. se jáchymovští žáci snažili napravit reputaci před domácím publikem ale hned od prvních minut museli čelit brankostroji, který si na stadionu Panoráma nejdečtí otevřeli. Do hvizdu píšťalky rozhodčího Botoše, kterým ukončil první dějství, viděl nový gólman domácích Frankovič za svými zády hned pět balónů, přičemž jen jeden skončil v síti po jeho chybě. Hosté tedy řádně potrestali vedení našich, které zařídil po přihrávce D.Domalípa Petr Vlach. Do druhé půle nastoupili domácí aktéři v pozměněné sestavě a s jasnými pokyny pro korigování skóre. To bezvadně svojí hrou naplnili a přidali do branky nejdeckých borců tři góly, o které se postaral Jan Červeňák. To ale nestačilo ani k zisku jednoho bodu, neboť po nedovoleném zákroku F.Veita proměnil nejdecký střelec nařízenou penaltu. Celkově tak zápas končil 4:6.

Sestava : Frankovič- Jakab, Doležal, Veit,Gala,Červeňák J.-Vančura K.,Domalíp,Vlach-Vančura T.,Peteřík. Střídal Hrůza.

 

Žáci obsadili druhé místo v přípravném turnaji v Merklíně

03.04.2012 09:41

V sobotu 31.3. 2012 uspořádal nedaleký klub FK Merklín malý přípravný turnaj pro žáky jak pořádající oddílu, tak Sokolu Pernink a TJ Jáchymov. Počasí poměrně přálo, povrch hřiště již byl po zimě hratelný a tak v 10.00h zahájili prvním duelem žáci TJ Jáchymov a Sokol Pernink. Branku jáchymovských hájil David Gala a bohužel, ukázalo se, že absence levého beka J. Frankoviče byla znatelná. Perninští se téměř bez problémů dostávali až ke gólmanovi a jen díky jeho poměrně slušným zákrokům byl stav do konce první půle "jen" 0:2 pro chlapce z Perninku. Na začátku druhého dějství po faulu na K. Vančuru a nařízené penaltě, proměnil a zároveň snížil na 1 : 2 Jan Červeňák. Ani to však k zvratu nepomohlo a tak po úniku perninského záložníka mohl D.Gala jen přihlížet jeho dělovce. Nakonec tedy 1 :3 pro Pernink.

Druhé utkání sehráli žáci FK Merklín a Sokol Pernink. Jasná režie perninských borců měla za následek konečný stav 0 : 5.

Stejně tak jáchymovští si poměrně bez potíží poradili v posledním zápasu turnaje s pořádajícím oddílem a s výhrou  6 : 0 byli spokojeni. Davida Galu na toto utkání vystřídal a poprvé si velkou branku vyzkoušel gólman ml.žáků Lukáš Doležal.

Do soupeřovi sítě se dvakrát trefil J. Červeňák a Karel Vančura, po jednom gólu přidali Petr Vlach a David Gala.

Sestava stříbrného týmu: Gala (Doležal) - Jakab,Doležal,Červeňák J - Čáslavský,Červeňák T. - Veit,Hrůza,Vlach - Vančura K.,Dressler(Gala)

střídali: Vančura T., Pinc, Kónya.

Foto v galerii

 

 

Přípravný turnaj v Sedleci

24.03.2012 18:46

Žáci TJ Jáchymov v sobotu 24.3. zajížděli do Sedlece, kde na pozvání tamního klubu sehráli přípravný turnaj, pořádaný pro žáky ročníků 1999 a mladších. Jáchymovští postavili tým A a B, stejně tak Sedlec a další zúčastněný oddíl Slovan Vejprty. Zápasy se hrály v trvání 10 minut, systémem každý s každým. Fotky jsou ve fotogalerii

Výsledky : Jáchymov B -   Vejprty B      1 : 0  ( Dressler)      

                 Jáchymov A -   Vejprty A       1 : 0   (Vlach)

                 Sedlec A      -   Sedlec  B        5 : 0                           

                 Sedlec B       -   Vejprty B       1 : 0   

                 Sedlec A       -   Vejprty A       2 : 1                        

                 Jáchymov A   -  Jáchymov B  3 : 0  ( Jakab, Vančura T. 2x)

                 Sedlec B        -   Vejprty A      1 : 0                          

                 Jáchymov A   -  Vejprty B      4 : 0  ( Jakab 2x, Kónya, Vlach) 

                 Sedlec A        -   Jáchymov B  4 : 0                         

                 Sedlec A         -  Vejprty B       5 : 0

                 Vejprty A      -   Jáchymov B   1 : 0                        

                 Jáchymov A    - Sedlec B         1 : 0  ( Jakab)

                 Vejprty B      -     Vejprty A      0 : 4                         

                 Sedlec B        -   Jáchymov B   1 : 0

                 Jáchymov A    -    Sedlec A       0 : 1

 

 T A B U L K A

poř.  tým                    skóre             body

1.  Sedlec   A              17 : 1              15

2.  Jáchymov A            9  : 1              12

3.  Sedlec B                 3  : 6               9

4.  Vejprty A                6  : 4               6

5. Jáchymov B             1  :  9              3

6. Vejprty B                 0  : 15             0

 

Také druhý přátelák jáchymovští žáci zvládli

23.03.2012 21:49

Jáchymovští žáci sehráli ve Vejprtech také druhý přátelský zápas a sice hned příští středu, 14. března 2012. Utkání v tělocvičně kulturního domu bylo již vyrovnanější, vejprtští tentokrát naše chlapce dokázali i trochu potrápit. Po hodině a půl hry odjížděli jáchymovští s poměrně těsnou výhrou 6 : 4. S přáteli z Vejprt se znovu naši žáci sejdou u turnaje v sobotu 24.3. v Sedleci, kde si zahrají též proti dvěma týmům KSNP Sedlec.

Přátelský zápas ve Vejprtech

10.03.2012 20:45

Ve středu 7. března odehráli žáci přátelské utkání v halovém fotbalu na pozvání oddílu z ústeckého kraje, Slovanu Vejprty. Po dohodě s trenéry byli žáci rozděleni do třech družstev podle věku. Hrálo se celkem šest zápasů po 10 minutách a naši chlapci domácí tým jasně přehráli s celkovým skórem 2 : 14. Příjemné prostředí a přátelská atmosféra byla důvodem pro domluvení odvety na středu 15.3. tamtéž. Též bylo dohodnuto, že pravděpodobně poslední pátek v měsíci březnu uspořádáme miniturnaj s kolegy v Sedleci na umělé trávě.

ŽÁCI SE ZÚČASTNILI TÝDENNÍHO SOUSTŘEDĚNÍ VE MŠENĚ

28.02.2012 08:49

Ve dnech 13. – 18. února proběhlo zimní soustředění žáků oddílu kopané, již tradičně ve Mšeně u  Mělníka. Týdenního pobytu za poměrně slušného počasí se zúčastnili téměř všichni chlapci. Týmovými turnaji a zápasy s oddílem krajského přeboru SK Mšeno, získávali formu k jarní části soutěží, v nichž budou zanedlouho naše město reprezentovat. Ve čtvrtek 16.února nastoupili jáchymovští proti soupeři v hale základní školy v Dubé a zde zvítězili 9 : 15. Následující den se jim na umělé trávě v Mělníku se stejnými chlapci již tolik nedařilo a podlehli (po poločase 0:2) 0 :6. Touto cestou děkujeme těmto sponzorům, kteří se na realizaci soustředění spolupodíleli finančně, věcně či poskytnutím služeb: Městský úřad Jáchymov, Služby Jáchymov spol.s.r.o., Uhelné sklady František Buťa, Léčebné Lázně Jáchymov a Nápoje Anna Tichá.fotografie ze soustředění najdete ve fotogalerii.

Zimní příprava žáků v plném proudu
22.01.2012 15:56

Aktualizováno 28.2.2012        Po krátké přestávce začala pro žáky zimní příprava již 9. ledna. Kromě tréninků dvakrát v týdnu a plavání v pondělí, se naši chlapci zúčastňují i přípravných utkání, většinou formou turnajů. Například hráči Vančura Karel, Dressler Jan, Doležal Lukáš a Gala David, kteří působí na střídavý start v klubu KSNP Sedlec, si již zahráli i sousedním Německu na turnajích, jež se sedlečtí účastní. V neděli 15.ledna hrál L. Doležal ve 100 km vzdáleném Treuenu za účasti 12 týmů jako např.Chemnitz, Plauen, Treuen, Lengenfeld a další. Zde Sedlec obsadil velmi pěkné páté místo.  V sobotu 28.ledna odjížděli Doležal, Dressler a T. Červeňák k dalšímu turnaji, tentokrát do již zmíněného Lengenfeldu, kde zastupovali Jáchymov znovu v dresech KSNP Sedlec a zde získali třetí a páté místo.

Žáci ročníku 2001 a mladší si zahráli v neděli 22.ledna v Karlových Varech na turnaji pořádaném Slavojem Bečov. Odtud si odvezli diplom a cenu za čtvrté místo. Výsledky : Jáchymov - Rotava 3 : 0 (Pinc,Janeczek,Červeňák T.) , Bečov - Jáchymov 1 :4 (Červeňák T.,Dressler 3 ), St.Role - Jáchymov 2:0, Jáchymov - Tachov 2:0 (Červeňák, Dressler), Chomutov - Jáchymov 6:0, Jáchymov - Planá 0 : 4. Sestava : Doležal-Dressler,Červeňák T.,Janeczek,Hrůza. Střídali : Pinc, Peteřík, Čáslavský.

Ve středu 7.3.2012 odjedou mladší žáci na pozvání oddílu ze sousedního, Ústeckého kraje, k sehrání přátelského zápasu v halové kopané. Slovan Vejprty poté přijede k odvetnému utkání koncem března, pravděpodobně na UMT do Sedlece.

Mladší žáci na turnaji v Sedleci obsadili čtvrté a druhé místo 22.11.2011 08:45

Oddíl KSNP Sedlec pořádal 13.11.2011 turnaj rozdělený do kategorií. Jáchymovští žáci byli přihlášeni do kategorie ročníků 2000-2001 a 1999 a 1998. Mladší hoši hráli v novém složení, kdy zkušenější hráči Doležal, Dressler a Hrůza byli doplňováni nováčky Peteříkem (2001) a Čáslavským(2003). Čtyři odehrané zápasy ukázali vyrovnanost mužstev, když jáchymovští s celkem z Chyše prohráli jednobrankovým rozdílem 3 : 4, stejně tak se Sedlecem"B" 0:1. Na výběr Sedlece "A" však našim chlapcům síly nestačily a podlehli vysoko 0:5. Výhrou nad Pilou 1:0 si tak zajistili horalé čtvrtou příčku.

Složení týmu Jáchymova: Doležal- Hrůza, Peteřík, Červeňák T.-Čáslavský-Dressler

O dva roky starší žáci však prokázali své fotbalové dovednosti a počínali si velmi dobře a to i když Doležal, Dressler a Hrůza nastupovali společně se svými staršími kolegy po již odehraných čtyřech zápasech ve své kategorii. Výsledky: Jáchymov-Pila 1:0, Sedlec"B" -Jáchymov 3:1, Jáchymov- Sedlec "A" po těžkém boji 3:2 a Chyše - Jáchymov 3:1. Nakonec tedy jáchymováci obsadili druhou příčku.

Složení stříbrného týmu: Doležal - Frankovič, Jakab, Gala- Vančura T.- Vlach. Střídali : Dressler, Hrůza

 

Starší žáci ovládli třetí příčku tabulky 30.10.2011 08:40

Závěrečným zápasem 29.10.2011 skončila podzimní část Okresního přeboru starších žáků. Na domácí půdě přivítali jáchymovští své kolegy ze složeného týmu Kolové a Lokomotivy K.Vary. Mladým jáchymovákům šlo o hodně - případná výhra je mohla posunout na třetí příčku tabulky za Nejdkem a vedoucí Toužimí. I přes počáteční rozpačitý začátek prvního dějství nakonec došlo k prolomení obrany hostí, kdy poprvé skóroval Petr Vlach a ještě před přestávkou stejný hráč vstřelil i druhý gól. Krátce po návratu ze šaten byla nařízena penalta ve prospěch domácích, kterou s přehledem proměnil Karel Vančura. Na rozloučení pro jistotu přidal K. Vančura po téměř sólové akci čtvrtý míč do sítě hostujícího gólmana a tak se jáchymovský tým na zimní přestávku rozcházel s příjemným pocitem třetího místa v tabulce a začínající gólman David Gala si nemohl přát lepší konec posledního zápasu, nežli čisté konto.

Sestava týmu, který se postaral o výsledek 4 : 0 

Gala David - Doležal Lukáš, Jakab Jan, Frankovič Jan - Veit Filip, Vančura Tomáš - Vlach Petr, Hrůza Nikolas, Vančura Karel - Červeňák Jan, Dressler Jan ( Čáslavský Vojtěch, Cinegr Jan)

 

Mladší žáci si zajistili postup do skupiny o 1.- 4. místo  30.10.2011 08:12

Na celocezónním turnaji mladších žáků v Sedleci, si naši chlapci drží i před posledním podzimním kolem suverénně první pozici. Zda do jarní části postoupí z prvního místa bude jasné v neděli 16.10.2011, kdy odehrají poslední tři zápasy s celky ze Štědré, Vojkovic a Sedlece. Po devíti odehraných zápasech hoši z Jáchymova vedou tabulku se ziskem 25 bodů před druhými Vojkovicemi. Ti mají na svém kontě 17 bodů, třetí je Štědrá se šesti a čtvrtý Sedlec se čtyřmi body. Je tedy patrné, že do jarních bojů o zlato s jáchymovskými postoupí Vojkovice. Z druhé skupiny pak je jistý postupující Chyše a o čtvrtém celku rozhodne poslední podzimní část turnaje. Může jím být mužstvo Chyše B a nebo Dalovice.

 

Závěrečná část turnaje potvrdila roli favorita pro naše chlapce a i přes vysokou prohru s domácím týmem 0:8 postupují jáchymovští do jarní části z prvého místa.

Sestava vedoucího týmu : Doležal Lukáš - Frankovič Jan, Hrůza Nikolas, Jakab Jan, Červeňák Tomáš - Gala David, Dressler Jan, Vlach Petr, Pinc Adam, Čáslavský Vojtěch, Peteřík Denis.

 

Mladší žáci znovu 100% úspěšní 21.09.2011 18:36

Také ve druhém kole turnaje mladších žáků v Sedleci naši chlapci bojovali a za nepřetržitého deště si sáhli až na dno svých sil. První zápas zvládli s naprostou jistotou a domácímu Sedleci nastříleli hned 6 gólů, přičemž hostující gólman Lukáš Doležal sahal do své sítě jen jedenkrát. O nadílku se postaral 4x David Gala a po jednom doplnili Petr Vlach s Honzou Dresslerem. Druhé měření sil s hochy z Vojkovic probíhalo již za hustého deště a jáchymovští i zde s přehledem po dvou přesných střelách J.Dresslera a jedné z kopaček P. Vlacha, zvítězili 3 :0. Poslední duel s kluky ze Štědré byl velmi vyrovnaný a tak musela k  vítězství horalů stačit jen jedna dobře mířená pecka od mladého kanonýra Jendy Dresslera.

 

  Mladší žáci začali v Sedleci více než slibně !12.09.2011 21:13

Na první část celosezónního turnaje mladších žáků 4+1 v Sedleci u K.Varů vyjeli naši chlapci v neděli 11.9. 2011 bez dvou hráčů základní sestavy. Začínali s týmem Vojkovic a hned po úvodní půli se střelou Petra Vlacha dostali do vedení. Začátek druhého dějství pojistil znovu Vlach další dělovkou. Vojkovickým se sice podařilo snížit na 1:2 ale po pěkné souhře útočníků Pince a Vlacha bylo o výsledku rozhodnuto, když Pinc proměnil Vlachovu nahrávku v další gól. To již bylo v poslední minutě utkání a stav 1:3 pro hochy z hor tak zústal do závěrečného hvizdu rozhodčího.

Druhý zápas se zdánlivě silnějším celkem v podobě domácího oddílu ze Sedlece( v uplynulé sezóně byli sedlečtí naprosto vyrovnanými soupeři) se však od prvních minut vyvíjel v jasné režii chlapců z Jáchymova. Po dvou přesných zásazích kanonýra Vlacha končili hosté poločas dvoubrankovým vedením a druhé dějství bylo pak pro sedlecké jen utrpením, kdy gólman horalů Lukáš Doležal bezpečně zneškodnil několik výpadů jejich útočníků a P.Vlach přidal další nadílku pěti balónů do sítě bezradného domácího gólmana. Jan Dressler, pro případ, že by to ještě nestačilo, přidal jednu přesnou střelu a zakončil tak parádní přehlídku jáchymovských hochů s konečným stavem 0:8.

Třetím a zároveň posledním utkáním bylo střetnutí nového celku ze Štědré a našich žáků, kteří po poměrně rozpačitém začátku se nakonec gólem z kopačky P.Vlacha ujali vedení. V druhé půli již s dvougólovým náskokem po vlastním gólu brankáře Štědré, který si po bezvadně zahraném rohu J.Frankovičem srazil balón do vlastní sítě, se jáchymovským podařilo záhy zvýšit vedení na 3 :0, kdy pojedenácté a již naposledy v tomto dnu turnaje přesně zamířil Petr Vlach. 

 

 

Starší žáci deklasovali vítěze okresního přeboru!!28.08.2011 12:57

V přípravném zápasu, na který byli naši starší žáci pozváni vítězným celkem okresního přeboru, suverénně jáchymovští zvítězili 2 : 7.

Na hřišti Sokolu Útvina bylo od prvních minut zřejmé, kdo drží taktovku. Spolupráce útočníků J.Dresslera a J.Červeňáka, spolu s krajní a střední zálohou K.Vančury, N.Hrůzy a P. Vlacha byla vstupenkou k bezproblémovému průběhu zápasu. Sehraná předstoperská dvojice J.Přindiš a L.Doležal dokázala s přehledem odvracet ve většině případů několik ojedinělých výpadů domácího celku. Pár drobných nedostatků lze však vytknout jáchymovskému stoperu F.Veitovi, avšak ani jeho práce nebyla špatná. Stejně tak menší díry v obraně J.Frankoviče a M.Hazy bezvadně vykryl a hostující celek skvěle podržel začínající gólman D.Gala. Do druhého poločasu tak horalé nastupovali s náskokem 4 gólů a do závěrečného hvizdu píšťalky rozhodčího, přidali ještě na rozločenou tři banány do sítě zaskočeného útvinského gólmana. Kromě zmíněných si ještě po střídání zahráli : T.Vančura,T.Červeňák,J.Jakab,V.Čáslavský,V.Šimek a J.Cinegr.

 

TURNAJ ML. ŽÁKŮ SKONČIL ÚSPĚŠNĚ

22.06.2011 08:25

 

 

Poslední částí v neděli 19. června skončil celosezónní turnaj mladších žáků pořádaný klubem KSNP Sedlec. Naši žáci tam na podzim vybojovali postup ze základní desetičlenné skupiny do jarní části, kde se utkali o 1. - 5. místo. Po celou dobu jim byl velmi silným a vyrovnaným soupeřem pořádající tým Sedlec a když do posledního kola jáchymovští vstupovali s průběžným třetím pořadím, právě výhra na sedleckými žáky jim přinesla velkou radost v podobě celkově druhého místa.

Z dovednostní soutěže dvě medaile!

22.06.2011 08:06

Po roce se znovu naše třináctičlenné družstvo složené ze žáků ročníků 1997 - 2002 zúčastnilo dovednostní soutěže v Hroznětíně. Organizačně velmi dobře zvládnuté akce se zúčastnilo cca 80 žáků z fotbalových klubů karlovarska. Jednotlivé disciplíny zahrnovaly např. střelbu do vymezených prostorů v brance, žonglování s míčem- tzv. nožičky a hlavičky, vedení míče okolo kuželů na čas, kopy na určitou vzdálenost do vyznačeného čtverce apod. Při závěrečném vyhlašování vítězů se na pomyslný stupínek postavil v kategorii ml. žáci FILIP VEIT, který získal třetí místo. Za starší přípravku si druhé nejvyšší ocenění odnesl v podobě stříbrné plakety, diplomu a fotbalového míče JAN DRESSLER.

 

Přátelský zápas st.žáci zvládli v Merklíně na výbornou

08.06.2011 09:16

Závěrečný hvizd píšťalky rozhodčího J. Hrice ukončil přátelský zápas st.žáků Merklín - Jáchymov stavem 0 : 12. Dne 6.6.2011 zajeli naši žáci na pozvání nedalekých kolegů do Merklína k sehrání přátelského zápasu. Tamní oddíl nově po delší pauze sestavil žákovské mužstvo a tak potřebují před začátkem nové sezóny nasbírat zkušenosti a sehrát se prostřednictvím právě takových zápasů. Jednoznačná režie hostí potrápila domácí nováčky a tak věříme, že odveta v Jáchymově již bude vyrovnanější. O góly hostí se postaral hned pětkrát Jan Červeňák, čtyřikrát přesně zamířil Karel Vančura, po jedné brance přidal Jan Dressler, Erik Janeczek a nová posila týmu Petr Vlach. Gól L. Doležala, kdy míč téměř o půl metru překročil brankovou čáru však rozhodčí  neuznal.

 

Mladší žáci v drží třetí místo

08.06.2011 06:42

Mladší žáci v boji o 1. - 5. místo na turnaji v Sedleci po předposledním kole drží prozatím třetí místo. Na podzim loňského roku se probojovali mezi deseti zúčastněnými týmy do skupiny o 1.-5. místo. Nyní již zbývá jen nepolevit v posledním kole turnaje a naši chlapci můžou pomýšlet na pohárové umístění. Držme jim palce a přijeďte hochy povzbudit do K.Varů (stadion Lokomotiva na Růžovém Vrchu) v neděli, 19.6.2011 od 14h !

MLADŠÍ ŽÁCI VYBOJOVALI POSTUP!

28.10.2010 18:13

Šesti přesnými střelami z kopaček devítiletého kapitána Jana Dresslera a jedním gólem J.Přindiše vybojovali naši mladší žáci v posledních třech utkáních turnaje v Sedleci postup do jarní části ve skupině o 1.-5.místo. Na hřišti odvedli jáchymovští obrovský kus práce, když vyhráli všechny tři zápasy. Gólman L. Doležal přitom musel sahat do sítě pro balón jen jednou. Sestavě horalů ve složení L. Doležal - J.Dressler, J.Přindiš, F.Veit, D.Gala (Kónyová, Jakab) držíme palce do druhé části turnaje po zimní přestávce!

 

DOVEDNOSTNÍ SOUTĚŽ V HROZNĚTÍNĚ

03.07.2010 12:37

Dne 3.července 2010 se zúčastnilo desetičlenné družstvo žáků našeho oddílu dovednostní soutěže v Hroznětíně. Soutěžilo se v šesti disciplínách, kdy na prvním stanovišti bylo úkolem zasahovat vymezený prostor v brance, druhé stanoviště prověřilo umění hlavičkovat, dále žáci přešli k slalomu s míčem na čas, poté se přesunuli před branku,kde opět bylo úkolem trefit vyznačený prostor, tentokrát s míčem za pohybu, předposlední stanoviště prověřilo přesnost střel do prostouru 5x5m a konečně na závěr žáci předvedli přítomným několika desítkám diváků umění citlivého ovládání míče- tzv.nožičky. Při vyhlášení výsledků se naši žáci mohli radovat z jednoho třetího místa v kategorii mladších žáků, které  pro náš oddíl vybojoval MARTIN HOMOLA. Všem zúčastněným patří dík za vzornou reprezentaci jáchymovského fotbalu. Soutěže zúčastnili: kategorie mladší přípravka - Natálie Kónyová, Lukáš Doležal, Nikolas Hrůza, Jan Dressler, Adam Pinc. Starší přípravka- Matěj Mašata, Miroslav Haza, Jan Jakab. Mladší žáci- Martin Homola a Filip Veit. Fotografie ze soutěže najdete ve FOTOGALERII